Ukrainian Scientists Worldwide

Українські науковці у світі

Пропонуємо до вашої уваги прем'єру документального фільму про перспективи розвитку науки в Україні "!Nota bene!". Ця стрічка є дипломною роботою учасниці нашої мережі Олени Єрьоменко. Зйомки відбувалися у стінах Національної бібліотеки ім. В.І.Вернадського під час Першої міжнародної наукової конференції молодих учених "Дослідник і віртуальне середовище", Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна, ТОВ "Центр матеріалознавства" (Київ), Інституту фізіології ім. О.О.Богомольця (Київ), Інституту молекулярної біології і генетики (Київ), Інституту нанотехнологій ім. Е.Дж.Дрекселя (США). Бажаємо вам приємного перегляду! Будемо вдячні за відгуки.

Дивитися фільм в кращій якості.

Views: 435

Comment

You need to be a member of Ukrainian Scientists Worldwide to add comments!

Join Ukrainian Scientists Worldwide

Comment by Khalavka Yuriy (Халавка Юрій) on August 13, 2010 at 7:36pm
@Камілла: Скоріше за все пан Кришталь справді переплутав, хоча це не змінює суті послання. Все ж таки він не металург. Проблема в тому що такі неточності зараз видають металурги, хіміки та матеріалознавці,
Comment by Камилла Берестюк on August 13, 2010 at 5:49pm
Неплохой фильм, хотя есть и замечания. По-моему, "и.о. директора... Хрусталь" перепутал доменные печи с мартеновскими -- если это так, то фильм лишь подтверждает состояние украинской науки. Для металлурга подобные пассажи будут звучать дико.
Comment by Олексій Войтенко on July 16, 2010 at 12:22am
Дякую, подивився із зацікавленістю! Проте, згодом дещо засумував, оскільки відчув повну відсутність будь-яких перспектив для подальшого розвитку державної науки, якій нахабно перешкоджають хижаки з кабміну. Чи це є основним пафосом даного фільму? Чи, може, намагання полягало в іншому - показати великий творчий потенціал вітчизняних науковців, здатних до справжніх відкриттів за сприятливих умов до того? Особисто я відчув дві речі, переглянувши фільм: 1) як все важко... 2) заграниця нас врятує!! А хотілося б хоч краплю оптимізму та, що суттєво, - чіткішого втілення позиції автора. Чи, може, я не зрозумів чогось?... :) З "Феєю Драже" - дуже органічна знахідка ))
Comment by Mирон on July 5, 2010 at 12:45pm
Czydowa robota! Ot bu she liyde z bydunky w kinci filmy probywalu shos w ciomy napramky robutu! :)
Comment by Sergiy Sylantyev on July 2, 2010 at 10:02pm
Ну, якщо по суті, а не по зображенню - то нічого нового не сказано. І всі конкретні пропозиції зводяться до державного стимулювання науки. Що, з вельми зрозумілих причин, не приведе ні до чого позитивного. Тому що будь-яка "наукова рада", чи "потреби економіки", чи ще щось цього типу, кінець-кінцем зводяться до рішень, які будуть прийматись чиновниками. А чиновники про що будуть піклуватись: про розвиток науки, чи про відкати з грантів у власну кишеню? Думаю, відповідь очевидна.
Здається, на перший погляд, що можна закласти в наукові проекти зайві 10-20 відсотків на чиновницьке хабарництво, і спокійно працювати? Ні, так теж неможливо. Тому що на відкати можно пускати 10-20-30 відсотків, коли ти і справді збираєшся на решту щось наукове робити. А якщо з самого початку не збираєшся - то відкат може бути будь-яким. Скажімо, 95%.
І ось, уявимо ситуацію. Проходить конкурс наукових проектів. Кілька з них виходять в шорт-лист за наслідками розгляду в найоб'єктивнішій державній науковій раді. І приходять до чиновника два придставника шорт-листа. Обидва з позитивним відгуком від наукової ради, обидва професори-академіки, обидва белькочуть щось незрозуміле. І обидва просять, скажімо, мільйон євро. Тільки один з них (той, хто збирається на ці гроші щось робити) пропонує відкат в розмірі 100 тисяч, а другий - 950 тисяч. І кому з них наш чиновник дасть державний грант?
І така ситуація буде в будь-якому варіанті, де фінансування науки проводиться з державної кишені. Вода шпарку знайде завжди, як і чиновник - спосіб взяти хабара. Чистий експеримент проведено в Росії: система точно така ж пост-радянська, як у нас, але є купа нафтогазових грошей, які вбухали в "нанотехнології". І що? А нічого. Вже мільярди доларів освоєні, при нульових результатах. Хто-небудь наважиться сказати, що у нас буде по-іншому?
Тепер поглянемо більш глобально: а чи можна змінити систему фінансування науки таким чином, щоб вона запрацювала? Ні, не можна. Тому що всі учасники фільма намагаються спонукати до реформування державу: тих самих чиновників, включаючи НАНУ. Тобто чиновникам пропонують добровільно відсторонитись від контрольних функцій. Це означає, масово обміняти власні хабарі на розвиток української науки. Хто-небудь вірить, що наші "достойники"-академіки з індексом цитування 0 (є такі в НАНУ) на це підуть? Адже при хоч якій вільній конкуренції ніяких грантів їм з такими здобутками не світить. Про посадовців з міністерств я вже і не кажу.

Узагальнюючи: поради та сподівання учасників фільму є марними, через системну похибку в способі вирішення проблеми.
Comment by Ленокс on July 2, 2010 at 8:53pm
!Nota bene! посмотрела фильм - понравился!
Начало картины прекрасная находка, ибо скучающие взгляды молодых учёных, сонно внимающих лектора, с утомленными взорами, без малейшей искры, дают ответ на поставленный вопрос.
Повторяющаяся реклама научного портала выглядела несколько навязчиво...походило на заказ, сорри.
Хорош эпизод под бессмертную музыку Чайковского "Танец Феи Драже" с магисторскими шапочками....у каждой из них свой неповторимый полёт...и только одна поднялась выше всех...интересная режиссёрская находка!
Нарезки интервьюируемых чередовались, неся одну и ту же мысль об отсутсвии кадров и оборудования с открытым подтекстом: заграница нам поможет...а поможет ли она нашей науке или всё таки заберёт лучшие умы к себе??? вопрос остаётся открытым и вряд ли в ближайшие десятилетия мы получим на него ответ... согласна с уважаемой Анной Валентиновной Ельской: не по тому принципу выбираются научные советы...и тут уж одно финансирование не решит проблемы.
Апогей !NB! и ещё один неутешительный ответ на наши вопросы - шаманские мантры на фоне здания кабмина! ЗдОрово, но не здорОво...:))))))
а в общем ХОРОШО!
МОлодец ElJerom!
Будем надеяться, что твоя дипломная работа всхолыхнёт болото:)
Dum spiro spero!
Comment by Khalavka Yuriy (Халавка Юрій) on July 2, 2010 at 8:19pm

Оголошення

Наші партнери:

Увага! у зв'язку з технічними роботами посилання з цього розділу перенесено на сторінку Партнери

© 2018   Created by Khalavka Yuriy (Халавка Юрій).   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service