Ukrainian Scientists Worldwide

Українські науковці у світі

Новина тижня:П'ять порад розвитку науки від президента АААS

Американська асоціація за розвиток науки (American Association for the Advancement of Science (AAAS), відома багатьом із нас завдяки своєму журналу Science, працює для розвитку американської науки з 19 сторіччя. Оскільки з часом міжнародна складова в науці зростала, Асоціація все більше уваги приділяє розвитку науки у цілому світі.

Сьогодні ми публікуємо перекладений уривок із Послання президента AAAS Девіда Балтімора (David Baltimore) „Глобальні перспективи науки та технології”, який, у свій час, був причетний до створення та управління трьома успішними науковими установами в США і на власному досвіді сформулював:

П’ять правил для розвитку науки

1.Набираючи персонал – вимагайте досконалості. Оскільки виняткові люди трапляються рідко, це означає підбирайте людей повільно і виважено. Ніколи не заповнюйте вакансії лише для того, щоб їх заповнити – чекайте на достойного кандидата. Іншим висновком із цього правила є те, що в країнах із браком кваліфікованих науковців та менеджерів заснування одночасно великої кількості наукових установ є часто неефективним.

2.Коцентруйте ресурси. Надавайте перевагу та підтримку малим, але видатним установам, можливо, навіть за рахунок більших, але менш ефективних. Це особливо важливо в наш час, коли вартість виконання передових досліджень є дуже високою.

3. Формуйте малі колективи. Вважається, що оскільки дослідження тепер є міжгалузевими, то слід надавати перевагу великим та розгалуженим інституціям. Проте, створення у великих університетах менших, добре укомплектованих центрів, дає можливість скористатися превагами одночасно розгалуження та концентрованості ресурсів.

4. Створюйте установи, які поєднують навчання та наукові дослідження. В США, ми добре знаємо, що поєднання освіти та науки підсилює обидві галузі і гарантує, що завжди є певна кількість людей підготовлених до праці на передовій наукових досліджень.

5.Забезпечте академічну свободу. В США це забезпечується, зокрема, завдяки системі tenure ("захищеної" чи "гарантованої" посади, яку науковець, зазвичай високого рівня, отримує на основі попередніх досягнень і може займати "на все життя" Ю.Х. ), яку я дуже ціную. Без академічної свободи завжди існуватиме ризик урядового диктату в науці. Нещодавно ми стали свідками того, як в США урядовці можуть намагатися подавити наукові ініціативи які не відповідають політичній лінії. Нажаль, треба пам’ятати, що в більшості країн світу, академічні та дослідницькі інституції перебувають під контролем уряду.

Сподіваємося, що доступ до журналу Science, нещодавно забезпечений для українських вузів, дозволить широкій громадськості прочитати це Послання повіністю, а українським урядовцям допоможе зробити висновки щодо пріоритетів розвитку науки в Україні.

Views: 224

Comment

You need to be a member of Ukrainian Scientists Worldwide to add comments!

Join Ukrainian Scientists Worldwide

Comment by Ростислав Скляр on March 15, 2012 at 3:28pm

Не читав би далі це послання Давида з огляду на його очевидну графоманську cутність: правила1і 3 та 2 і 4  попарно тотожні, тільки перефразовані та перетасовані для поважності багатослівля. Що ж до довічного посадування, то вітчизняна практика чи не найпередовішау світі, та ось відповідна успішність чомусь оберненопропорційна!

Оголошення

Наші партнери:

Увага! у зв'язку з технічними роботами посилання з цього розділу перенесено на сторінку Партнери

© 2018   Created by Khalavka Yuriy (Халавка Юрій).   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service