Ukrainian Scientists Worldwide

Українські науковці у світі

Новина тижня: За що і кому в Україні дають державні премії

У нарисі НАУКОВІ ЗДОБУТКИ КРІЗЬ ПРИЗМУ СУСПІЛЬНОГО ВИЗНАННЯ,
опублікованому нещодавно у Віснику Національної академії наук України (№1, 2011) аналізується історія та сьогодення Державних премій України в галузі науки і техніки.

Зокрема, цікаво, що комітет з їх присудження на 80% складається з працівників НАН України. (Серед яких "відомі в нашій країні та за її межами науковці, викладачі, конструктори, організатори виробництва, керівники державних органів влади" !?)

Преміями нагороджуються близько третини представлених на здобутя робіт. За 40 років існування Державної премії України її лауреатами стали понад 5500 осіб. Лише 227 особам пощастило отримати Державну премію декілька разів (4% від загальної кількості лауреатів).

За роки незалежності України присуджено 353 Державні премії в галузі науки і техніки, лауреатами стали майже 3000 осіб, з яких майже 20% не мають вчених звань.

Серед прикладів успішних розробок наводяться такі об"єкти як бойовий танк «Оплот», радіотехнічні засоби стратегічної розвідки нового покоління «Кольчуга», тощо...

 

Views: 181

Comment

You need to be a member of Ukrainian Scientists Worldwide to add comments!

Join Ukrainian Scientists Worldwide

Comment by Анатолій Данилюк on April 6, 2011 at 12:11pm

В чомусь Ви праві. Та якщо хочете не про ракети, то можете заглянути в

Общая характеристика группы технических решений мировых ресурсных п... . Деяким рішенням там по 30 років. Всі знайдені на Україні. А от відносно одного з них моєму колезі в одній московській компанії в 2005 році сказали (майже дослівно): "Когда в воздухе витают миллиарды, любой случайно заденет, размажет и не заметит". Не впевнений, що Україна надто відрізняється.

Comment by Tetiana Yaroshenko on April 4, 2011 at 12:19am

нагадує Висоцького:"зато мы делаем ракеты":-) Без сумніву, є творчі "прориви", але не так все гарно, як тут змальовано...  

 

Оголошення

Наші партнери:

Увага! у зв'язку з технічними роботами посилання з цього розділу перенесено на сторінку Партнери

© 2018   Created by Khalavka Yuriy (Халавка Юрій).   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service