Ukrainian Scientists Worldwide

Українські науковці у світі

Новина тижня: Студент скаже, як зав'яже. Про неформальні рейтинги викладачів.

У нашій мережі неодноразово піднімалося питання якості освіти. Свою точку зору з цього приводу мають студенти як основні суб'єкти цих відносин. І останнім часом з'явилося безліч сайтів, де є можливість висловити свою думку про ступінь професіоналізму та неупередженості викладачів. Чим студенти залюбки користуються.
Це може бути містечковий рейтинг викладачів певного вузу на офіційному чи неофіційному сайті цього закладу. Такий же функціонал присутній на різноманітних студентських порталах. Та є окремі ресурси, присвячені виключно оцінюванню роботи викладачів. В Україні - це http://www.studzona.com, http://www.univerlife.com, http://www.anonimka.info.

Оцінювання на StudZona (мабуть, найпопулярнішому ресурсі) відбувається за такими критеріями:

Загальна оцінка
Активність
Організованість
Викладення матеріалу
Вимогливість
Об'єктивність
Почуття гумору
Шарм

За цими показниками можна судити, що цінують студенти у викладанні.
Хоча я особисто не вважаю "Шарм" важливою характеристикою для викладача. Принаймні не на рівні із Викладенням матеріалу, Об'єктивістю, Організованістю...
Варто відзначити, що у моєму виші до такого оцінювання викладачі віднеслися неоднозначно. Навіть, була критична стаття у вузівському виданні стосовно несправедливості оцінки. Бо ж для деяких студентів кращий той викладач, з яким менше проблем: менше вимог, легше "домовитися". Тоді як вимогливий та об'єктивний оримує на горіхи за свою старанність.
Але як би там не було, я вважаю такі рейтинги потрібним інструментом: для викладача це можливість взнати, що насправді думають про нього студенти, можливо, виправити помилки чи навпаки - продовжити обрану практику, що добре оцінена вдячними студентами. Звичайно, прочитавши негативний відгук, людина може озлобитися і шукати "ворога" серед студентів, щоб помститися за недооцінення прикладених зусиль. Але ж це якось непедагогічно...

Подібні ресурси та проблеми не є новиною. Рейтинги викладачів набули значного поширення за кордоном. Наприклад:
У Росії - http://www.prepod.org ,
Білорусі - http://www.prepodrating.com ,
США - http://www.ratemyteachers.com , http://ratemyprofessors.com ,
Німеччині - http://www.meinprof.de.

Доречі, засновники німецького проекту окрім гнівних листів від ображених професорів та доцентів, регулярно отримують запрошення на судові процеси. Так викладачі намагаються закрити ресурс або ж виключити їх зі списку. Однак закон на боці Meinprof.de : у їхніх діях немає злочину. Тому німецькі позивачі вимушені шукати інший спосіб захисту своєї честі та гідності.
Цікаво, як захищатимуться українські?

Views: 764

Comment

You need to be a member of Ukrainian Scientists Worldwide to add comments!

Join Ukrainian Scientists Worldwide

Comment by Volodymyr Nekrashevych on September 12, 2009 at 8:11pm
Звичайно, в кінці-кінців оцінюють викладача інші викладачі, але вони (у крайньому разі так у США) враховують думку студентів про викладача (так звані teaching evaluations). Якщо до такого оцінювання розумне ставлення у начальства, то воно дуже корисне. Завжди якісь студенти викладача будуть "ненавидіти", але якщо його не люблять усі студенти, то це щось про нього говорить. Тим більше, нічого кримінального у форумах, на яких студенти обговорюють викладачів, немає.
Comment by Бондарук Олена on September 12, 2009 at 2:48am
Пане Анатолію, я й не стверджувала, що такі оцінювання є достатньо об'єктивними, але рахуватися з ними варто. Образно кажучи, не обов'язково бути коровою,щоб оцінити, чи смачне молоко.
Навряд чи професор професора може оцінити у тому, чи цікаво той проводить лекції. Подача матеріалу може бути цікава для таких самих професорів, а для студента - ні. То яка цінність цієї оцінки?
Comment by Sergiy Sylantyev on July 10, 2009 at 10:59pm
Щодо останнього питання - здається мені, що ніяк. Просто не звертатимуть уваги. Тому що, з огляду на стан основної маси освітніх закладів в нашій країні, оцінка студентів вкрай мало впливає на самопочуття викладачів.
Comment by Tokach on July 10, 2009 at 10:28pm
Цікаво, чи багато викладачів старших за 37-44 років взагалі користують мережу крім як пошуку в Гуглі чи власної пошти?
Comment by Бондарук Олена on July 10, 2009 at 9:43pm
Juriy, я судила по своему вузу. В СтудЗоне намного больше добавлено преподавателей и обсуждения, хотя в Univerlife больше информации о самом вузе.
Comment by Juriy on July 10, 2009 at 8:57pm
Как на мой взгляд, на Украине самый лучший как по объему заполненной информации по преподавателям, так и по развитию - это http://www.univerlife.com/. Остальные пока не дотягивают до того уровня.
Побольше надо раскручивать такие сайты, так как к ним прислушиваются и их читают, как студенты так и преподаватели...
Comment by Vyacheslav Khavrus on July 10, 2009 at 12:44pm
Корисна справа, є шанс, що викладачі будуть оглядатися і трохи поменшає корупції. До речі, в розсилці про цю новину тижня трапилася помилка в лінку на цей матеріял, тому мені довелося заходити через стартову сторінку сайту.

Оголошення

Наші партнери:

Увага! у зв'язку з технічними роботами посилання з цього розділу перенесено на сторінку Партнери

© 2018   Created by Khalavka Yuriy (Халавка Юрій).   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service