Ukrainian Scientists Worldwide

Українські науковці у світі

Новина тижня: Освітні програми в країнах Європи. Каталог Посилань

Шановні колеги!
Сьогодні ми пропонуємо вам каталог посилань корисних для навчання у європейських країнах. Крім загальних ресурсів, представлені найбільш популярні офіційні сторінки програм навчання для іноземців у тій чи іншій країні Європи.
Відзначимо, що практично всі країни мають спонсоровані урядом англомовні сторінки на кшталт "Study in...", винятком є Україна, Білорусь та Кіпр, які поки що не реалізували такий ресурс. Хоча в нас є певна перевага - зокрема, доволі непогана (хоча і трохи застаріла) англомовна база данних ВНЗ які пропонують освіту іноземцям. Крім того є ряд приватних ініціатив які створили достатньо потужні та інформативні ресурси.
Отже, якщо вас цікавить навчання на Мальті чи в Ісландії, Росії чи Португалії, ви зможете знайти їх в нашій підбірці:

StudyInEurope.pdf

Views: 268

Comment

You need to be a member of Ukrainian Scientists Worldwide to add comments!

Join Ukrainian Scientists Worldwide

Comment by Michael Kashyn on August 27, 2009 at 12:50pm
Як на мене, то правильно, що молоді науковці і студенти можуть поїхати за кордон і повчитися там. З власного досвіду знаю, що це чудово допомагає зрозуміти не тільки свою ринкову вартість "тут" і "там". Крім того, далеко не усі найкращі :) залишаються винятково там. Дехто, з різних причин, все ж таки повертається.
З власного досвіду знаю, що таке повернення досить болісне, ("культурний шок"), але одночасно дає могутній поштовх до розвитку карєри тут.
Можливо, коли мені буде більше років, і буду думати не лише про свою карєру та свою сімю, а більш масштабно - моя думка зміниться, але поки що бачу, що це - потужний інструмент професійного розвитку для учасників подібних програм.
Comment by Леонід on August 26, 2009 at 3:08pm
за царську Росію не знаю але за Радянського Союзу не було ніякої планомірної викачки мізків.. стажування Капіци у якого залишилася сімя в ссср не є викачкою мізків
Китай інша справа, у них програма поступової експансії.. він може дозволити собі розмістити надлишок розумних людей в інших країнах для підготовки грунту на майбутнє..
Шевченко у Вільнюсі не вчився а якби і вчився то це було в межах однієї країни.. те саме стосується і Франка..і вони обоє працювали на Україну.. А на кого працюють ті хто виїхав і не повернувся?

Закордонні студенти в Україні не стільки вчаться як займаються незаконним бізнесом і намагаються або проникнути в Європу або залишитися в Україні.
Comment by Khalavka Yuriy (Халавка Юрій) on August 26, 2009 at 12:45am
Планомірна викачка мізків з України була мабуть за Радянського Союзу та ще більше за царської Росії. Те що різні країни Європи і світу намагаються залучити нових людей до розвику своїх суспільств це абсолютно нормально. Навіть сталінський та ленінський СРСР відпускав фізиків на стажування. Мабуть в Китаї теж навчання в Європі сприймається як витік мізків? Чому тоді Китай має і програми повернення і підтримку своїх студентів за кордоном на рівні держави. Навіть в ВНЗ в Китаї без знання англійської поступити мало реально. І в той же СОТ Китай взяли ще в 2001, на відміну від нас... Потрібно не боротися з витоком кадрів, а займатися політикою повернення. Шевченко вчився в Вільнюсі, Франко захистився у Відні...
Крім того таким як ми писали раніше: починаючи з 2006 року в Україні вчиться більше закордонних студентів ніж українських за кордоном. Отже ми теж в когось викачуємо мізки?
Comment by Леонід on August 25, 2009 at 10:42pm
я вже нижче пояснив чому ми маємо такий чіткий курс і саме в цьому напрямку...
а те що крім кращих, можливо поїдуть не зовсім кращі, абсолютно не заперечує мого головного висновку - йде планомірна викачка мізків з україни що рівносильне позбавленню нас майбутнього.. не бачу причин для радості і для того щоб це рекламувати..
в ссср корупції майже не будо як і не було конкуренції із закордоними закладами
Comment by Khalavka Yuriy (Халавка Юрій) on August 25, 2009 at 11:48am
Взагалі ми маємо чіткий державний курс на Єдиний Європейський Освітній простір. А враховуючи те, що інформації про освіту за кордоном в нас обмаль - і вона дуже часто спотворена - посилання на першоджерела є корисними. Щодо того чи поїдуть лише кращі - це зовсім не факт. Зі свого досвіду знаю, що в Німеччині навчається багато наших трієчників, але на відміну від України де на трійки можна вчитися без великого напруження - тут це значно важче.
Ті ж німці навіть оплачують перебування своїх студентів закордоном, бо вважають, що це важливо для формування особистості. Доречі вагомою причиною корупції у вищій школі в Україні є відсутність конкуренції в т.ч. і з закордонними навчальними закладами.
Comment by Леонід on August 24, 2009 at 11:26pm
Завдяки цим програмам наші розумні голови назавжди виїдуть з України..Не розумію причин ентузіазму, хто тут залишиться, двійочники?
Я не рекламував тут цих мін уповільненої дії.
Comment by Vyacheslav Khavrus on August 23, 2009 at 1:26pm
Дякую, вже на Майдані - http://maidan.org.ua/static/news/2009/1251022475.html
Comment by Rippa P. on August 22, 2009 at 11:34pm
Дякую, гадаю зможу знайти для себе щось корисне

© 2018   Created by Khalavka Yuriy (Халавка Юрій).   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service