Ukrainian Scientists Worldwide

Українські науковці у світі

Новина тижня: "Національна академія наук України.1918–2008: до 90-річчя від дня заснування"

Шановні колеги, цього тижня в рубриці Новина тижня ми пропонуємо вам ознайомитися із виданням: "Національна академія наук України. 1918–2008 : до 90-річчя від дня
заснування" повний текст якого нещодавно опублікований на сторінці Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського. Сподіваємося розуміння історії розвитку найбільшої наукової установи України дозволить Вам краще зрозуміти причини сучасного становища української науки.

Із опису:
У книзі викладено історію Національної академії наук України від дня заснування (1918) до сьогодення. Увагу зосереджено на життєздатностіакадемічної моделі В.І. Вернадського, становленні структури, наукових шкіл інапрямів Академії, показі наукових здобутків, їх впливу на виробничу і суспільнупрактику, ролі Академії як основи національної наукової системи. Подано наукові портрети видатних академічних шкіл і вчених. Розглянуто проблеми розвиткуНАН України в епоху перетворення науки на основну рушійну силу прогресу,інтеграції Академії в європейський і світовий науковий простір.
Книга розрахована на широкі кола вчених, діячів освіти, культури, політиків, громадських діячів, усіх, хто цікавиться наукою та її історією в Україні.

Завантажити книгу "Національна академія наук України. 1918–2008: до...Views: 148

Comment

You need to be a member of Ukrainian Scientists Worldwide to add comments!

Join Ukrainian Scientists Worldwide

Comment by Volodymyr Nekrashevych on May 5, 2010 at 1:17am
Тут питання про пріоритети. Якщо ви хочете, щоб про ваші результати дізналися ваші колеги у світі, то ви повинні друкувати у відомих журналах. Це і мусить бути основною мотивацією, і це всім має бути очевидним. Якщо ж вам просто потрібно набрати 20 статей для докторської, і не шкода закопати статтю в смітнику так, що її ніхто не прочитає, то можна і у вісниках університетів. А якщо вас не цікавить ні перше, ні друге, то тоді взагалі можна не друкуватися, ніхто ж не заставляє.
Comment by Khalavka Yuriy (Халавка Юрій) on May 4, 2010 at 5:24pm
Насправді нічого не заважає, але і нічого не допомагає :) От, наприклад, за час стажування в Німеччині я відслухав може 3 тренінги про наукові публікації, як писати статті і як працюють рейтинги цитувань. Вдома нам це все доводилося розбирати самотужки, а насправді шоб просто пояснити людям як і що потрібно зовсім не багато... Крім того зараз хоч якось це враховується, але наприклад для ВАК що стаття в солідному журналі що в слабенькому - одне і теж. То навіщо докладати надмірних зусиль? Хоча одна перевага є - в нормальних журналах закордоном не треба платити за публікацію...
Comment by Камилла Берестюк on May 4, 2010 at 5:13pm
А що саме заважає невдоволеним писати статті у міжнародні журнали саме сьогодні? Патон чи Литвин? Я, наприклад, поганенько знаю англійську, але намагаюся цей недолік подолати.
Comment by Volodymyr Nekrashevych on May 3, 2010 at 11:33pm
"Хоча аж 33-тє місце, але все-таки... "

Врахуйте, що це по валу, а не по якості. Якщо, наприклад, впорядкувати за h-індексом, то Україна на 42-му місці. Попереду: Ісландія, Гонконг, Тайвань, Сінгапур, Південна Африка, Туреччина, Тайланд.
Comment by Pavel Silin on May 3, 2010 at 5:27pm
Дуже цікаво!

© 2018   Created by Khalavka Yuriy (Халавка Юрій).   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service