Ukrainian Scientists Worldwide

Українські науковці у світі

Новина тижня: Доктори наук у 2010 році.Звіт держкомстату України

До вашої уваги пропонуємо спецвипуск підготовлений Державним комітетом статистики України на тему: Доктори наук у 2010 році.

 

"На 1 жовтня 2010р. в економіці України працювало 14418 докторів наук, що на 4,0% більше, ніж на відповідну дату минулого року. При цьому чисельність чоловіків збільшилась на 2,6%, жінок – на 9,1 відсотків.

У 2010р. диплом доктора наук отримали 491 особа, з яких 36,0% – керівники підприємств, установ, організацій, виробничих або функціональних підрозділів; 28,3% – професори кафедр, 17,9% – доценти, 14,1% – наукові співробітники. У суспільних науках працювали 42,8% докторів наук, у технічних – 11,8%, природничих – 15,5%, медичних – 14,6%, сільськогосподарських – 3,3%, у гуманітарних науках – 12,0% докторів наук. Середній вік чоловіків докторів наук на момент отримання диплома становив 49 років (жінок – 47 років).

При  незначному  збільшенні  числа  професорів (на 0,2%)  і  старших  наукових  співробітників (1,7%)  чисельність  доцентів  зросла  майже  на чверть проти 2009р. (відповідно 9434, 2286, 2159 осіб). При цьому число жінок доцентів збільшилось на третину, старших наукових співробітників – на 5,5%.
Частка докторів наук, обраних академіками та членами-кореспондентами державних академій становила 6,0% (871 особа). 

Половина докторів наук перебували на посадах керівників підприємств, установ, організацій  або  виробничих  та  інших основних підрозділів, 30,0% – на посаді професорів кафедр; дві третини докторів працювали у вищих навчальних закладах, понад чверть – у науково-дослідних  інститутах,  їхніх філіях  і відділеннях та інших наукових установах; 181 доктор наук (1,3%) – в органах державної влади.
Протягом останніх років при розподілі числа докторів наук за віком спостерігається збільшення частки науковців пенсійного віку: серед чоловіків вона складає 58,0% (у 2009р. – 54,8%), серед жінок – 53,2% (52,4%), частка учених до 40 років залишається досить незначною – 3,7% (532 осіб). Середній вік спеціалістів  порівняно  з  минулим  періодом  майже  не  змінився  і  на 01.10.2010р. становив 61 рік (жінок – 57 років).

В результаті наукової діяльності 42,6% докторів наук мали наукові праці, рекомендовані вченими радами і надруковані у фахових виданнях, а також 8,9% їх виступала у ролі авторів (співавторів) у заявках на отримання охоронного  документу  на  об’єкт  права  інтелектуальної  власності. Найбільше  таких докторів  наук  працювало  в  організаціях  Міністерства  освіти  і  науки (5643 осіб),  Національної  академії  наук (2562)  і  Міністерства  охорони  здоров'я (1806).

У період з 1 жовтня 2009р. до 1 жовтня 2010р. з числа докторів наук, зайнятих  в  економіці України,  з  різних  причин  вибуло 677  осіб,  у  т.ч. 55  осіб вийшли на пенсію, 202 померли, 8 осіб виїхали за кордон, 412 вибули з інших причин; 157 осіб змінили місце роботи. Слід зазначити, що число докторів наук, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання з року в рік скорочується, і за останні 5 років в середньому воно не перевищувало 6 осіб."

Повний звіт із діаграмами.

Views: 328

Comment

You need to be a member of Ukrainian Scientists Worldwide to add comments!

Join Ukrainian Scientists Worldwide

Comment by Anatoliy Thinker on January 10, 2011 at 4:19pm

... Ростиславе, та ці дії нашого "українського Сократа!" Мирослава Поповича навіть не варто обговорювати... Вони ще з совіцьких часів  існували за принципом  "Чєво ізволітє?"....

Ноу коммент!

Comment by Ростислав Скляр on January 9, 2011 at 4:07pm

Януковичазапросять на засідання Президії ...

Те, що вони завжди навколішки обслуговували можновладців загальновідомо. Він би краще розповів скільки отримує за написання для них дисертацій та іншої мазні, чи тільки допускають до тіла.

Comment by Anatoliy Thinker on January 8, 2011 at 8:32pm

"Так, інструмент  можливо ще недосконалий,    тоді  давайте якось удосконалювати. Потрібно зійтися  на   думці   що такий  інструмент  (скопус  чи якийсь скопус-2)  потрібний."

===============================================================================

- Так, САМЕ ПРО ЦЕ і йдеться, - треба працювати і думати над такими метричними характеристиками серйозно далі і самим теж, а не чекати що ще який-небудь Гірш нам щось знову запропонує, а ми всі як вівці забекаємо : "ДЯКУЄМО, тобі Гірше,  що ти нас, врешті, оцінив..."!

В зрозумілому сенсі,  ми всі тут маємо на увазі одне і те ж, - і не треба аж так БУКВАЛЬНО сприймати те, що коротко сформулював раніше у тій фразі, - бо ж йшлося  там  і про реальні результати тих осіб, про їх формальну кваліфікацію,  активність і роботу на семінарах і при підготовці молодих фахівців тощо, - це вельми непрості і важливі критерії оцінки. Пригадую ще з часів мого минулого керування відділом Інституту Академії Наук, - скільки цікавих задач, ідей та методик я просто роздавав колегам, учням-аспірантам під час семінарів, розмов, і НЕ тільки своїм- (хоч міг їх мовчки реалізовувати сам і публікувати добрі роботи!- але цього не робив, у співавторстві старався писати мало, а лише у окремих випадках.)... Просто було це і приємно і цікаво.

C'est la vie!

Comment by Леонід on January 8, 2011 at 5:29pm

Вся ж проблема корениться в тім, що в нормальних наукових колективах є практично ЗАВЖДИ ясно - who is who, а хто є...

Ну   не можу  з цим погодитися  принципово.. Такого  роду  аргументи я  можу  навести і  проти введеня  метричної системи мір  - А для   чого нам ті метри і сантиметри, в нормальних колективах завди можна  на око визначити   хто вищий  а  хто нижчий  за  зростом. Але  введення  єдиної метричної системи було якісним   а  не кількісним   пепреходом. Те саме буде і  нашому  випадку. Скопус   це важливий  інструмент  наукометрії, яка  без можливості  кількісно виміряти    два  об'єкти свого дослідження, тобто науковців,  не може існувати.  Так, інструмент  можливо ще недосконалий,    тоді  давайте якось удосконалювати. Потрібно зійтися  на   думці   що такий  інструмент  (скопус  чи якийсь скопус-2)  потрібний. І  для  початку     посади зав  кафедрою,  звання  професора, академіка   не  давати   науковцям із нульовим h-індексом. Ось тоді  президія  академії наук  буде мати трохи інший  персональний  вигляд.

 

 По   друге  - а  що робити із нездоровими колективами, а  їх   мабуть більшість?  Як  там визначити   хто є хто?  Тільки за  формальними показниками. Крім того  - саме  введення цих  показників (звичайцно продумане і  обережне)  допоможе  оздоровити ті  колективи. 

Comment by Anatoliy Thinker on January 6, 2011 at 11:27am

 

http://vgolos.com.ua/politic/news/35271.html?page=7

 

==========================================

Новини

Януковича запросять на засідання Президії НАН України, щоб він виклав своє бачення розвитку країни

12.01.2010 16:26

Кандидата в Президента України Віктора Януковича запросять на засідання Президії НАН України, щоб він виклав своє бачення розвитку країни. З такою ініціативою пообіцяв виступити академік Національної академії наук України Мирослав Попович під час зустрічі з львівською інтелігенцією.

Відповідну пропозицію під час зустрічі висунув один із запрошених, зважаючи на те, що Віктор Янукович відмовився від дебатів із Юлією Тимошенко. А оскільки Янукович є дійсним членом Президії НАНУ, тому НАН уповноважена його запросити на засідання Президії. 

«Я обов’язково виступлю з такою ініціативою, хоча переконаний, що Віктор Федорович не відгукнеться на неї. Однак прем’єрка у нас була вже 2 рази, всім сподобалась. Може й Янукович сподобається», - сказав Мирослав Попович.

За даними офіційного сайту Партії регіонів, Віктор Янукович - доктор економічних наук, професор, дійсний член Академії економічних наук України, член Президії Національної академії наук України.

Вголос

==============================

 

 

Comment by Anatoliy Thinker on January 6, 2011 at 11:24am
коментар - ставши Президентом Урка-Їни, яник перестав виконувати обов"язки члена Президії НАНУ, котрі він АКУРАТНО ВИКОНУВАВ з часів свого премєрства в Уряді... (див. архів НАНУ)
Comment by Anatoliy Thinker on January 6, 2011 at 11:19am
... та просто, - під прізвиськом вітя януковіч!
Comment by Дмитро Соколовський on January 6, 2011 at 4:13am

"інша справа, що система така, що якийсь там недоук-янукович - проффесор, (до речі, він ще й член Президії НАНУ, у Б. Патона!...)"

Е-е-е... Пане Анатолію, а хто вам таке сказав? Поділіться! Проффесор у Президії під яким псевдонімом подвизається?

http://www.nas.gov.ua/PresidiumOrg/Pages/MembersPres.aspx

 

Взагалі-то, правильно було сказано, що "в нормальних наукових колективах є практично ЗАВЖДИ ясно - who is who, а хто є ....". Додам: і не лише в колективах в узькому значенні. В окремих наукових напрямках, наприклад. В Україні й не тільки. Без будь-якого скопуса. А тим, хто гранти роздає чи посади якісь, жодний скопус не допоможе, бо у них є свої критерії, які кардинально різняться від будь-якої найдосконалішої системи оцінювання наукового рівня.

Comment by Anatoliy Thinker on January 6, 2011 at 12:23am
... та про це ж не йдеться, про якусь там зрівнялівку... Це все деталі, які усуваються елементарно при здорових засадах суспільного устрою,. Вся ж проблема корениться в тім, що в нормальних наукових колективах є практично ЗАВЖДИ ясно - who is who, а хто є ....,  інша справа, що система така, що якийсь там недоук-янукович - проффесор, (до речі, він ще й член Президії НАНУ, у Б. Патона!), якийсь хворобливо-національно-стурбований табачнік- без захисту будь якої дисертації і відсутності яких небудь наукових здобутків - дохтур наук і міністр освіти(!!!), а плагіатор-маразматик-"кидала" в. литвин - академік НАНУ, ВІЦЕ-президент НАНУ!!! і так далі  і тому подібне... Тобто я пробую дивитись  в корінь, як казав К. Прутков, бо рибка гниє з голови (класика!)...(хоч кому потрібні тут наші ці "соп...")
Comment by Леонід on January 5, 2011 at 9:13pm
зрівнялівка   це впевнений рух у  напрямку  тупика..  це у  нас вже  було

Оголошення

Наші партнери:

Увага! у зв'язку з технічними роботами посилання з цього розділу перенесено на сторінку Партнери

© 2018   Created by Khalavka Yuriy (Халавка Юрій).   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service