Ukrainian Scientists Worldwide

Українські науковці у світі

Новина тижня: 30% українських політиків мають наукові ступені,...

З метою з’ясувати, хто представляє сучасну українську політичну еліту і які основні середовища її формування, Інститутом ДемАльянсу було проаналізовано 500 біографій українських можновладців: депутатів Верховної Ради, міністрів, керівників секретаріату президента, губернаторів.

Важливою характеристикою чинної еліти є освіта. Домінуючою спеціальністю серед українських політиків є інженерна освіта – 34,9%. На другому місті економісти – 17,7%, далі юристи – 11,4%.

Високий відсоток представників інженерної освіти пояснюється великою кількістю представників старших груп, які формувались як особистості в Радянському Союзі, де пріоритетними були інженерні науки.

Водночас, варто зазначити, що серед політиків велика частка має декілька вищих освіт, які здобувалися вже під час перебування серед політичної еліти. Тому в дослідженні до уваги бралась та освіта, яка сприяла формування особистості та її розвитку в умовах перебування поза політикою.

Приголомшливими виявились дані щодо наявності наукових ступенів. В цілому, 29,8% представників політичної еліти мають наукові ступені. З них 21,3% мають ступінь кандидата наук, і 8,5% – доктора наук.

З них найбільше зосереджено в ПР – 35,7% кандидатів та 63,9% докторів, в БЮТ – 24,5% кандидатів та 16,7% докторів, високий показник має НУНС – 23,5% кандидатів та 5,6% докторів, при чому від загальної кількості в НУНС представники з науковими ступенями складають 32,9%.

Однак, "якість" наукових ступенів політичної еліти викликає значні сумніви. Так, 25,5% і 16,7% осіб, які володіють ступенем кандидата та доктора наук, є вихідцями з бізнесу, 35,8% та 35,7% є вихідцями з держслужби, та 11,3% та 7,1% є вихідцями з державних підприємств. Водночас, на представників середовища освіти та науки припадає тільки 8,5% кандидатів наук та 31% докторів наук.

Джерело: УП, Українська еліта: звідки ноги ростуть http://www.pravda.com.ua/news/2009/11/6/104771.htm

Views: 282

Comment

You need to be a member of Ukrainian Scientists Worldwide to add comments!

Join Ukrainian Scientists Worldwide

Comment by Володимир Бахрушин on March 11, 2012 at 6:05pm

Серед політиків, як і серед інших є різні доктори та кандидати. Не слід так узагальнювати. Сьогодні більшість з них можна оцінити персонально на основі авторефератів їх дисертацій, що розміщені на сайті www.nbuv.gov.ua. Є також і багато інших джерел.

Comment by Ірина on March 11, 2012 at 2:29pm

найгірше у тому, що такі вчені - це дискредитація існуючого інституту наукових ступенів. стидно бути із ними в одній когорті

Comment by Ростислав Скляр on November 13, 2009 at 10:46pm
Як на мене, то дискутувати тут і ні про що. Адже народна мудрість каже: "У богатых свои причуды!". А суспільний устрій у нас повернувся практично до феодального, тому цей вислів знову на часі.
Comment by Igor Nakonechnyi on November 13, 2009 at 12:50am
цікаво. але я чомусь думав. що осіб з науковими ступенями серед них більше )
Comment by Khalavka Yuriy (Халавка Юрій) on November 13, 2009 at 12:18am
Власне справа звичайно не в самому числі, а в тому що вперше є така статистика, про це можна тепер предметно дискутувати
Comment by Sergiy Tytenko on November 12, 2009 at 11:14pm
І чому це власне топ-новина?

> Приголомшливими виявились дані щодо наявності наукових ступенів
Як на мене, нічого дивного.

© 2018   Created by Khalavka Yuriy (Халавка Юрій).   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service