Ukrainian Scientists Worldwide

Українські науковці у світі

Нобелівський тиждень - 2010

Отож сьогодні оголошенно Нобелівського лауреата з медицини. Ним став британський фізіолог Р. Едвардс. Науковець на протязі більше, а ніж півстоліття потратив на пошук вирішення проблеми безплідності. Отож в повному розумінні зробив максимум, аби на світ зявилось нове покоління. Офіційно нагорода присудженна "за заслуги в галузі екстракорпорального запліднення".

Статті з цього приводу:
http://www.rbc.ua/ukr/newsline/show/nobelevskuyu-premiyu-po-meditsi...
http://www.interfax.com.ua/ukr/main/49992/

Views: 41

Comment

You need to be a member of Ukrainian Scientists Worldwide to add comments!

Join Ukrainian Scientists Worldwide

Comment by Олена Совин on October 7, 2010 at 4:52pm
Найдивовижніша Нобелівська премія - премія в галузі літератури. Цього року вона присуджена перуанському письменнику Маріо Варґac Льосу. Це вперше від часу присудження її Габріель Гарсія Маркесу (1982 рік) премія мандрує до країн Південної Америки.

Що ще цікавенького?
- Льоса в 1990 році балатувався на президента Перу, але програв (звідси запитання... коли в наших невдалих кандидатів проснуться літературні таланти :)))
- Перша книга цього автора видана в 1963 році була спалена
- Цього року букмекери навіть приблизно не вгадали володара Нобелівської премії з літератури. Серед фаворитів імя Маріо Варґacа Льоса навіть не згадувалось

Врученно премію "за картографування структур влади і створення ясної картини протистояння, бунту і поразки людської особи"
Статті з цього приводу:
http://www.rbc.ua/ukr/newsline/show/laureatom-nobelevskoy-premii-po...
http://gazeta.ua/index.php?id=356715
http://www.bbc.co.uk/ukrainian/world/2010/10/101007_literature_nobe...

P.S. Черговий раз дивуюсь "освіченності" наших і-нет журналістів. Адже у цьому досить поважному виданні http://www.dw-world.de/dw/article/0,,6089035,00.html Маріо Варґacа Льосу приписали новий не знаний до сих пір твір «Картографія структур влади й яскраві образи спротиву, повстання й поразки індивіда»:

"....Шведська наукова академія в Стокгольмі оголосила в четвер, що Нобелівська премія з літератури 2010 року вручається Маріо Варґасу Льоса передусім за його твір з дуже складною назвою «Картографія структур влади й яскраві образи спротиву, повстання й поразки індивіда». До його найвідоміших текстів належать також книги «Свято цапа»..."

Сміх та й годі :)
Comment by Олена Совин on October 6, 2010 at 2:25pm
Сьогодні оголошенно лауреатів Нобелівської премії в моїй улюбленій галузі - в хімії. Отож ними стали двоє японських вчених Акіро Сузукі і Їй-Ічі Негіші та один американський Річарду Хеку. По суті премія вручена за дослідження використання паладієвого каталізатору в органічному синтезі. Але офіційно прозвучала причина нагородження набагато благородніше: "за розробку нових більш ефективних шляхів зв'язування атомів вуглецю для синтезу складних молекул, які можуть зробити кращим наше повсякденне життя".

Отож премію дали за покращення нашого з вами життя :)))

Статті з цього приводу:
http://www.newsmarket.com.ua/2010/10/10017269
http://news.dt.ua/news/41147
http://gazeta.ua/index.php?id=356460
Comment by Олена Совин on October 5, 2010 at 5:30pm
Сьогодні присуджували найпочеснішу Нобелівську премію - з фізики. Її отримали двоє росіян, які працюють зараз в Манчестері, - Андре Гейм і Костянтин Новосьолов. Нагороду було присудженно за роботи повязані з графеном (в допомогу Вікі, що це таке: http://uk.wikipedia.org/wiki/Графен).

Статті з цього приводу:
http://www.rbc.ua/ukr/top/show/nobelevskiy-komitet-prisudil-premii-...
http://www.zaxid.net/newsua/2010/10/5/132010/
http://gazeta.ua/index.php?id=356323

Факт, який особисто мені здався цікавим, що в 2000 році Гейм отримав Шнобелівську премію. Тоді він їїотримав за дослідження використання магнітів для левітації жаб. :)))
Так що хто його знає, що чекати від винахідниці гелікоптера для китових шмарклів через 10 років :)
В пошуці народжується істина :)

Оголошення

Наші партнери:

Увага! у зв'язку з технічними роботами посилання з цього розділу перенесено на сторінку Партнери

© 2018   Created by Khalavka Yuriy (Халавка Юрій).   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service