Ukrainian Scientists Worldwide

Українські науковці у світі

Бібліометрика (на базі Google Scholars): результати українських вчених-економістів

 Зусиллями фахівців Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського розпочато аналіз бібліометричних показників українських учених і колективів у низці наукометричних систем (Scopus, Web of Science, Ranking Web of Research Centers, Російський індекс наукового цитування). На даний час є можливість дізнатися дані про h-індекс у Scоpus та у Google Scholar.

Про підход НБУВ більш докладно на сторінці проекту 

http://www.nbuviap.gov.ua/bpnu/index.php?page_sites=pro_proect ;

та у матеріалі ДТ (опис та критичні зауваження з боку наукової спільноти)

http://gazeta.dt.ua/science/bibliometrika-ukrayinskoyi-nauki-_.html ;

Аналіз 1172 бібліометричних портретів українських вчених-економістів, наявних в Google Scholars, дозволив проранжувати їх за показниками h-індексу.  

Посилання на наукові праці автора цих рядків дозволи йому посісти місця 80-104 (дякую за слушне зауваження п. Штовбі - виправив) (рис.1). 

            Рис.1. Рейтинг вчених-економістів України (за результатами порівняння h-індексу в Google Scholars (лютий 2015 р.))

        

Звичайно, є питання до розрахунку цього індексу. Зокрема, це стосується  випадків, коли у праці, на яку Гугл знаходить посилання, є декілька авторів. Відома також проблема із самоцитуванням. 

Проте, відрадно, що зявилися перші нариси наукометиричної картини української економічної науки (враховуючи, що в Скопусі вона фактично відсутня).

Views: 2327

Comment

You need to be a member of Ukrainian Scientists Worldwide to add comments!

Join Ukrainian Scientists Worldwide

Comment by Кравченко Володимир Анатолійович on February 16, 2015 at 1:25pm
Дякую п. Штовбі за слушне зауваження щодо міся в рейтингу - виправив
Comment by Сергій Штовба on February 16, 2015 at 11:10am

Инициатор дискуссии (Владимир Кравченко) неверно указал свое место. Он не на 86, а разделяет места с 80 по 104. У этих авторов одинаковый индекс Хирша, а ранжирование в группе идет по алфавиту. Как улучшить - один из вариантов использовать очень простую рациональную модификацию индекса Хирша - предложенный нами Sh-индекс. Подробнее здесь:

  1. Штовба С.Д., Штовба О.В. Sh-індекс – нова дробова модифікація індекса Хірша // Наукові праці Вінницького національного технічного університету. – 2011. – №3. 
  2. Shtovba S., Shtovba O.Simple rational extension of Hirsch index // Sociology of Science andTechnology. – 2013. – Vol. 4, №4. – P. 99–103. 
  3. Штовба С.Д., Штовба Е.В. Обзор наукометрических показателей для оценки публикационной деятел... // Управление большими системами. 2013. – №44 «Наукометрия и экспертиза в управлении наукой». – С. 262-278. 
Comment by Сергій Штовба on February 16, 2015 at 10:57am

Кто на первом месте среди украинских ученных экономистов. Обсуждаемая система указывает на "Саблук Петро Трохимович, Scopus=0, GS индекс Хирша = 29, количество цитирований = 2213". Сравним с мировыми показателями. Делаем: https://scholar.google.com.ua/citations?mauthors=label%3Aeconomics&... . Получаем, что на первом месте по экономике ученый с индексом Хирша = 156 и индексом цитирования = 207972. Вот его профиль: https://scholar.google.com.ua/citations?user=I6dIhHQAAAAJ&hl=ru . Как многие догадались, это Карл Маркс.

Comment by Сергій Штовба on February 16, 2015 at 10:46am

Профиль в гугл-академии - это прежде всего инструмент для ученого. Профиль - это своего рода визитка ученого, со списком доступных публикаций. Однако достоверность наукометрических показателей низкая. Это связано с автоматическим распознанием того, что интернет-документ является научной работой. Кроме того, наполнить профиль можно в 2 режимах: в автоматическом и в ручном. И в том, и в другом режиме возможны ошибки. Поэтому, добросовестные ученые профиль подчищают, но это происходит далеко не всегда. По моему трехлетнему опыту работы ошибок около 20%.  

 Для ученого профиль дает еще несколько преимуществ, например, оповещение о релевантных свежих научных публикациях. При этом советующая система обучается по реакции пользователя и спустя пару месяцев мусора практически не рекомендует.

Мой профиль:  Сергей Штовба в Google Scholar

Comment by Роман on February 16, 2015 at 12:26am

Які б небули недоліки, але початок гарний. Думаю, що найближчим часом буде ажіотаж серед науковців по створенню акаунта і вибірки своїх статей.

Comment by Дмитро Соколовський on February 15, 2015 at 11:34pm

По-перше, далеко не всі, хто є в Google Scholar, зуб даю - перевіряв.

По-друге, от, автори пишуть, що не гуглею єдиною: ще є Web of Science, Scopus і якийсь РИНЦ (до речі, а чого тоді IC не включити?). Цікаво також, як будуть витягати індекси з Thomson Reuters - передплату вже оформили?

Comment by Олег Девіняк on February 15, 2015 at 11:18pm

Там лиш ті, хто завів собі акаунт в Гугл Сколар. Бо для кожного там є посилання на його сторіночку. А сторіночку Гугл не створює сам, для того потрібно кнопку нажати і пошту підтвердити. На цій статистиці не слід приймати жодних рішень, бо там можна як самому собі додати чужі статті, так і підсунути Гуглу для індексації науковоподібний текст, який ніби-то опублікований, але в неіснуючому журналі.

Comment by Кравченко Володимир Анатолійович on February 15, 2015 at 9:31pm
Дзеркало тижня про наукометрику
http://gazeta.dt.ua/science/bibliometrika-ukrayinskoyi-nauki-_.html
Comment by Khalavka Yuriy (Халавка Юрій) on February 15, 2015 at 9:19pm

Справді багато людей, навіть зі списків ТОП відсутні

Comment by Дмитро Соколовський on February 15, 2015 at 8:43pm

1. Посилання на ДТ не працює.

2. Базу треба поповнювати. Не знаю, як вона створювалася, але наразі не знайшов купу досить відомих у галузі людей, натомість присутні досить примітивні "аспіранти".

Оголошення

Наші партнери:

Увага! у зв'язку з технічними роботами посилання з цього розділу перенесено на сторінку Партнери

© 2018   Created by Khalavka Yuriy (Халавка Юрій).   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service