Ukrainian Scientists Worldwide

Українські науковці у світі

Зауваження та пропозиції щодо проекту Положення про порядок підготовки фахівців ступеня доктора філософії та доктора наук

Нещодавно на сайті МОН для громадського обговорення було опубліковано проект Положення про порядок підготовки фахівців ступеня доктора філософії та доктора наук в аспірантурі (ад’юнктурі) та докторантурі вищих навчальних закладів (наукових установ), яке передбачається затвердити відповідною постановою Кабінету Міністрів України. Очевидним мотивом для розробки цього документа стало набуття чинності Законом України «Про вищу освіту, який істотно змінює правовий статус цих ступенів і процедури підготовки та атестації відповідних фахівців. Втім необхідність існування саме такого документа не є очевидною. До того ж існує суперечність між чинними Законами України, що регулюють відповідні питання.
На мою думку, прийняття обговорюваного Положення сьогодні не на часі. Ми маємо чинний документ, що врегульовує ті самі питання, згідно із Законом України «Про наукову та науково-технічну діяльність». Ми також маємо новий Закон України «Про вищу освіту», який істотно змінює концепцію та зміст підготовки в аспірантурі, ад’юнктурі та докторантурі, і запроваджує зовсім інший пакет нормативних документів для її врегулювання. Саме розробкою цих документів і слід сьогодні займатися. 


http://education-ua.org/ua/draft-regulations/358-zauvazhennya-ta-pr...

Views: 418

Comment

You need to be a member of Ukrainian Scientists Worldwide to add comments!

Join Ukrainian Scientists Worldwide

© 2018   Created by Khalavka Yuriy (Халавка Юрій).   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service