Ukrainian Scientists Worldwide

Українські науковці у світі

Інтерв'ю студентській газеті "NewФормати" Чернівецького національного університету

1. Яка мета створення сайту?

Метою сайту є створення місця спілкування науковців та всіх хто зацікавлений у розвитку науки в Україні, що, неодмінно, сприятиме пошуку наукових партнерів, інвесторів та роботодавців.
Гасло мережі: Принцип SMS: Smart Means Successful!

2. На яку наукову аудиторію розрахований сайт: гуманітаріїв чи представників точних наук?

З самого початку ми не закладали обмежень щодо орієнтації сайту на ту чи іншу категорію вчених.
Мережа об'єднує науковців різних галузей науки. Кожен із зареєстрованих учасників має можливість вступити до вже існуючої наукової групи або створити свою власну.
Власне філософія соціальних мереж полягає в тому що можна в одному проекті реалізувати різні ступені інтегрованості. Тобто є загальні цінності та інтереси і проблеми, які характерні для різних галузей науки – дискусії з цього приводу можна обговорювати з усіма учасниками. А наявність груп за науковими інтересами - дозволяє обговорити специфічні питання в вузькому колі спеціалістів.
Також ми зробили свою мережу відкритою щоб кожен хто цікавиться наукою міг черпати інформацію з перших вуст.

3. Яким Ви бачите сайт в перспективі?
Об'єднавшись, можливо досягти синергетичного ефекту, бо ж науковець не залишається наодинці зі своїми думками та проектами. Спілкування допомагає знайти як партнерів, однодумців, так і інвесторів чи роботодавців. USW у перспективі може стати тією вкрай необхідною поєднуючою ланкою у системі “Освіта-Наука-Держава-Підпримництво”. Саме консолідація зусиль наукового світу як у розробках та дослідженнях, пошуках шляхів комерціалізації своїх ідей, так і у захисті інтересів учених на рівні державних органів є першим кроком на шляху інноваційного розвитку української економіки.

4. У вас є інформативна підтимка з інших країн, так звані партнери?
Ми тісно співпрацюємо з організацією Союз українських студентів Німеччини (СУСН), порталом для українців закордоном http://www.razom-online.com ,  American Association for Ukrainian Studies, Українською науковою інтернет-спільнотою, іншими проектами…

5. Як сайт може допомогти людині, яка цікавиться наукою?
Ну скачати реферат чи курсову у нас на щастя НЕ можна  :)

А якщо серйозно, то в першу чергу це хороший спосіб дізнатися про актуальний стан сучасної науки в Україні а також заявити про себе світові. Адже створення персонального профілю – дозволяє використовувати його як візитну картку. Це світова практика, якою дуже часто нехтують наші науковці.
Перевагами мережі є можливість обговорення нагальних наукових питань і висвітлення останніх новин у науці. Учасники мають змогу знайти інших науковців для співпраці, ділитися думками на форумі, створювати блогові записи і розміщувати інформацію про конференції і наукові зустрічі. Мережа регулярно проводить опитування та інші дослідження з питань розвитку науки в Україні, інформацію про фонди, гранти, стипендії тощо... Для учасників мережі проводяться зустрічі та інші заходи.

6. Географія відвідувань мережі неухильно розширюється, науковці з яких країн зацікавилися проектом?
Учасниками мережі є доктори та кандидати наук, а також PhD та Dr. з таких країн як Німеччина, Бразилія, Сполучені Штати, Швейцарія, Великобританія, Японія, Україна, Австрія.
Відвідують мережу представники 19 країн.

7. Яку пораду можете дати для студентів, які в майбутньому планують тісно займатися науковими дослідженнями?
Робіть свою справу сумлінно і впевнено і обов'язково досягнете успіху.

Відповіді на технічні запитання щодо мережі в розділі Швидка допомога

 

 

Last updated by Khalavka Yuriy (Халавка Юрій) Oct 3, 2008.

© 2018   Created by Khalavka Yuriy (Халавка Юрій).   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service