Ukrainian Scientists Worldwide

Українські науковці у світі

Information

Спадщина Предків

Нікуди не дітися від того історичного факту, визнаного нині ученими всього світу, що саме з Придніпров'я пішла в світи вся індоєвропейська культура, що тут коріння індоєвропейських мов. Як і те, що в Україні виникла перша земна цивілізація і звідси вже поширилася по всій планеті.

Життєпис нашої країни приховує ще безліч цікавих сторінок, які, хоч і пожовкли від часу, відкриваються нам дедалі більш широкою гамою кольорів. Ця спільнота покликана їх прочитати, відродити та зберегти для майбутніх поколінь..

Members: 13
Latest Activity: Aug 14, 2016

ЩО ТАКЕ ТРАДИЦІЯ, ЗВИЧАЙ, СВЯТО, ОБРЯД?

Кожна нація, кожен народ, мають свої традиції, звичаї, обряди та свята, становлення яких відбувалося протягом багатьох століть. Звичаєва Спадщина, Рідна Мова – це ті найміцніші елементи, що об’єднують і цементують нас в один народ в єдину і неповторну Націю.

Традиція (від лат. traditio – передача, оповідання, переказ) – це те, що передається від покоління до покоління, з уст в уста, як загальноприйняте, загальнообов’язкове, священне, перевірене віками, визнане необхідним для забезпечення подальшого існування й розвитку людини, колективу, держави, суспільства. Мета традиції полягає у тому, щоб закріпити і відтворити в нових поколіннях уставлені способи життєдіяльності, типи мислення і поведінки. Форми реалізації традиції різноманітні, але основними з них є звичай, свято й обряд. Роль традицій в розвитку людства можна порівняти з роллю пам’яті в розвитку окремої людини. Основна функція пам’яті полягає в збереженні набутого досвіду.

Звичай – загальноприйнятий порядок, спосіб дій, загальноприйнята норма поведінки: те що стало звичним, засвоєним, визнаним, що увійшло у вжиток у роду. Слово звичай походить від дієслова звикнути, тобто привикнути, привчитися до чогось, взяти щось за звичку. Таким чином, звичай – це звичка. Звичка священна, бо служить засобом збереження та передачі інформації роду, зміцнення зв’язку із родом, до якого належимо.

Свято, Обряд – це особлива сакральна дія, яка призначена для того, щоб наочно – образними засобами відтворити важливі події суспільного й особистого життя роду. Особливістю обряду є його символічність, умовність, образність. Характерним для обряду є художнє оформлення всього його комплексу. Український термін “обряд” походить від слова обряджати, що значить приводити в належний вигляд, упорядкувати, прикрасити, прибрати, зробити красивим, ошатним. Але якщо в обряді головним є особлива символічна дія, то у святі – безпосередній вираз почуттів, настроїв, переживань у зв’язку з пам’ятними подіями в житті суспільства, колективу, сім’ї, особи. Свята й обряди були і є засобами передачі досвіду від покоління до покоління.

Discussion Forum

РОДОВИЙ УСТРІЙ ПРЕДКІВ

Started by Креслав Дрогобич Feb 5, 2012. 0 Replies

РОДОВИЙ УСТРІЙ ПРЕДКІВБагато хто сьогодні живе так, ніби соромляться свого минулого, бояться пізнавати сторони Прави і Нави, і богів своїх, котрі є пращурами родів наших. А тому сьогодні і не маємо…Continue

СВІТ І АНТИСВІТ (за Віктором Шовкошитним, "Шлях Просвітлення")

Started by Креслав Дрогобич Feb 5, 2012. 0 Replies

СВІТ І АНТИСВІТ (за Віктором Шовкошитним, "Шлях Просвітлення") Світ, в якому ми всі живемо, розділений навпіл: на Світ і Антисвіт. Давайте разом з вами спробуємо в цьому трохи розібратися, щоб краще…Continue

ХТО ЗАСНУВАВ ТРИПІЛЬСЬКУ КУЛЬТУРУ?

Started by Креслав Дрогобич Feb 5, 2012. 0 Replies

ХТО ЗАСНУВАВ ТРИПІЛЬСЬКУ КУЛЬТУРУ?? Це питання в українській науці стоїть ще з початку відкриття енеолітичної культури. Після проголошення Незалежності України 1991 року воно обернулося…Continue

ВОЛХВІЗМ ЯК СВОЄРІДНА ШКОЛА ДЛЯ СУЧАСНИКІВ. Що нам потрібно почерпнути?

Started by Креслав Дрогобич. Last reply by Більчук Євген Юрійович Feb 3, 2012. 30 Replies

Чим цікавий волхвізм нам сьогодні? Які істини він може відкрити нам в епоху електроніки та комп’ютерів?Волхвізм – це древній світогляд, що збудований на основах Вселенського закону та визнає…Continue

Comment Wall

Comment

You need to be a member of Спадщина Предків to add comments!

Comment by Креслав Дрогобич on January 27, 2012 at 6:02am

Ну, якщо були винищені - тоді тим більш можна говорити, яку значущість ці пам'ятки мали для світу, для історії і всього українського простору. За часів Шумерії не жив, але маємо Шу-нун, біля Мелітополя; маємо Трипільську цивілізацію (Аратту); маємо шумеро-аккадську поему «Енмеркар і владика Аратти», яку переклав у 1952 році С.Крамер.

 

Між цивілізаціями пра-України, Шумеру, Єгипту простежуються й археолого-етнологічні зв'язки – причому саме в зазначеній послідовності. Між двома останніми єгиптолог Д. Рол розкриває їх по специфічним зображенням і знахідкам кораблів та храмів. Аналогічні кораблі трапляються серед петрогліфів Кам'яної Могили.Аналогічні ж моделі храмів є серед керамічних виробів культури Кукутень–Трипілля. «З цього випливає, що давні європейці були якимось чином ознайомлені з архітектурними, культурними та релігійними традиціями далекої Месопотамії», – робить обережний висновок археолог М. Ю. Відейко. 

 

Цього досить, щоби почати цікавитися глибше своєю архаїкою? 

 

 

     

Comment by Більчук Євген Юрійович on January 26, 2012 at 12:38am

Я не фахівець, але, стосовно вірменької гіпотези, покладаюся на наукові здобутки акад. В.В. Іванова і Т.В. Гамкрелидзе - визнаних у світі з диспутного питання.

А про м. Кременчук ви знаєте? (Для довідки - біля цього міста існували подібні Кам,яній могилі споруди. І які були знищені в сучасній Україні представникамі відомої ФПГ для будівництва заводу).

Пан Креслав - ви жили за часів Шумерії або може ваші пращури передали родове знання? Навіть сучасна хронологія під сумнівом! Зійшлюся на публіцистичний ресурс (як більш доступний для зацікавлених) - А. Бушков "Неизвестая Азия" и В. Белинского "Страна Моксель". Там достатньо цікаво висвітлені прийоми манипулювання історією. Слід вести мову лише о кореляції  сучасних українців з періодом розквіту Кам,яної могили. Приклад - італійці і римляні, мексіканці і майя.

Comment by Креслав Дрогобич on January 25, 2012 at 6:52pm

Шилов, Відейко, Равнер, Пассек, Каганець, Кафішин... 

 

Друже, вірменська - викресли.

 

Кам,яна Могила Вам щось говорить? Я говорю про ту, яка дала початок цивіліщзації в межиріччі Тигру і Євфрату - Шумерській! 

Comment by Більчук Євген Юрійович on January 23, 2012 at 12:46am

Колего!

1. "... історичного факту, визнаного нині ученими всього світу ... " - хочь декілька призвищ?

2. " ... що саме з Придніпров'я пішла в світи вся індоєвропейська культура, що тут коріння індоєвропейських мов ..." - уточню за курганною гіпотезою. Але ще - анатолійська, вірменська, індійська, палеолітичної безпрерервності.

3. "... в Україні виникла перша земна цивілізація і звідси вже поширилася по всій планеті." - що ви розумієте під першою земною цивілізацією? Бо кості вертикально ходячого, з трьома "пальцями" і подібного до людині динозавра знаходили зовсім в іншому місці.

 

Members (13)

 
 
 

Оголошення

Наші партнери:

Увага! у зв'язку з технічними роботами посилання з цього розділу перенесено на сторінку Партнери

© 2018   Created by Khalavka Yuriy (Халавка Юрій).   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service