Ukrainian Scientists Worldwide

Українські науковці у світі

Популяризація науки в Україні

Information

Популяризація науки в Україні

Cтан наукового знання в Україні абсолютно незадовільний. Суспільство захоплено окультизмом, містицизмом, псевдонаукою. Політичні чвари і нав’язлива реклама витіснили з суспільного життя конструктивну дискусію та аргументовану позицію. Критичне мислення підмінене тотальною недовірою. Сама наука втратила авторитет суспільного інституту, що здатен вирішувати задачі та відповідати на питання. Інтелект та професіоналізм перестали бути соціальними цінностями. При цьому молоді вселяють думку, що єдиною цінністю є гроші та можливість їх марнотратства для демонстративного споживання. Очевидною є інтелектуальна криза.

Група для тих науковців, хто ще остаточно не загруз у песимізмі і знаходить в собі сили займатися просвітництвом. Хто вже зрозумів, що без діалогу з суспільством майбутнє науки в Україні примарне. Хто знає, що ділитися науковим знанням з непрофесіоналами - обов'язок кожного науковця.

Website: http://my.science.ua
Members: 42
Latest Activity: Jul 28, 2017

Влітку 2011 року зібралась невелика ініціативна група науковців та викладачів, що незалежно один від одного дійшли висновку, що далі так жити не можна. Загальна ідея - українське суспільство не розуміє цінності наукового пізнання, діалог між наукою та громадою відсутній. Треба щось робити. 

Наші успіхи поки досить скромні. Вчені об'єднуються млявенько, необхідність популяризації потрібно роз'яснювати колегам на пальцях. Лектори не готові братися за широку аудиторію.

Але процес потроху пішов: створено сайт my.science.ua, йде робота над двома науково-популярними фільмами, домовлено про взаємодію з МАН, Все ще є надія на популярні лекції. 

Сподіваємося на більш активну діяльність в новому 2012 році! Приєднуйтесь до наших ініціатив!

Discussion Forum

День науки в Києві!

Started by Alexey Boldyriev Nov 4, 2013. 0 Replies

З 2002 року 10 листопада за ініціативою ЮНЕСКО у всьому світі відзначається…Continue

Tags: популяризація, наука

В`ячеслав Загорій - наша людина у Max Planck Institute

Started by Alexey Boldyriev Dec 12, 2012. 0 Replies

"Моя наука" продовжує серію інтерв'ю із українськими вченими, які досягли успіху у закордонних наукових лабораторіях. На наші запитання відповідає  В'ячеслав Загорій.Розмову ми почали на наукову…Continue

Tags: популяризація_науки, знай_наших!, хімія, наука

Запрошення на Книжкоіий форум у Львові

Started by Тарас Береза Sep 11, 2012. 0 Replies

Шановні друзі! 12-16 вересня запрошуємо Вас завітати на стенд Лінгвістичного Центру № 420 (3-ій поверх), де можна буде ознайомитись та придбати видання авторської серії "Інноваційні словники"…Continue

Київський університет Шевченка як флагман інтелектуальної деградації?

Started by Alexey Boldyriev. Last reply by Юрій Піпкін Sep 7, 2012. 1 Reply

Крик душі музейного співробітника ентузіаста...Вже несила мовчати або Відкритий лист до всіх…Continue

Tags: перепони, бюрократія, деградація

Канал RSS

Loading… Loading feed

Comment Wall

Comment

You need to be a member of Популяризація науки в Україні to add comments!

Comment by Андрій Шевченко on March 1, 2013 at 8:51pm

Хочу дати посилання на сторінку де є популярні статті про різні сфери використання грід-технологій. http://www.egi.eu/case-studies/index.html . Приємно повідомити про участь вчених і з України http://www.egi.eu/case-studies/grn.html

Comment by Alexey Boldyriev on February 15, 2013 at 1:33am

Дякую, Андрію! "Моя наука" якраз пару тижнів тому взяла інтерв'ю у Генадія Зинов'єва, тому скоро на нашому сайті буде більше подробиць. 

Comment by Бунча Вадим Юрійович on February 13, 2013 at 10:39pm

Якось я прогулювався на Либідській пл. Києва, там де зараз Океан-плаза. А от за Націнальною Технічною Бібліотекою там нині пустка, місце що поки що не зайняте будівельним парканом.. і я подумав - це ж прекрасне місце. щоб нарешті збудувати хоч щось корисне! От, наприклад, Музей Природничих Наук.. Лише уявіть - кілька поверхів присвячених фізиці, хімії і біології.. семінари і лекції, цікаві вистави і перформанси для дітей з метою підвищити інтелектуальний рівень нації, зростання розумного покоління! А на відкриття можна було б запросити Біла Найя.)))

Comment by Андрій Шевченко on February 13, 2013 at 9:32pm

На ICTV вийшов матеріал про Великий адронний колайдер, Грід, вчених Харкова і Києва.
Посилання і матеріал можна подивитися тут: http://infrastructure.kiev.ua/ua/ 106/

 

Members (42)

 
 
 

© 2018   Created by Khalavka Yuriy (Халавка Юрій).   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service