Ukrainian Scientists Worldwide

Українські науковці у світі

Протокол Конференції АН Вищої Школи України 01 грудня 2017 року

 

Зал засідань Ученої ради Київського Національного університету імені Тараса Шевченка 

15.00. Відкриття конференції. 

Президент О.Г.Наконечний привітав академіків і гостей з початком роботи Конференції.

 

Шановні колеги!

Для участі в роботі Конференції зібралися понад 120 провідних учених, які представляють Київ, Львів, Харків, Дніпропетровськ, Одесу, Івано-Франківськ, Чернівці, Острог, Запоріжжя, Тернопіль, Рівне, Ужгород , Суми та інші університетські центри нашої держави.

 

Я радий вітати всіх нас сьогодні в стінах Київського національного університету імені Тараса Шевченка, з яким нерозривно пов’язано всю  чвертьвікову історію Академії наук вищої школи України, де 27 листопада 1992 року з ініціативи Віталія Іларіоновича Стріхи відбулися Установчі збори нашої Академії. На підставі Статуту АН ВШ України ми проводимо звітно-виборну конференцію нашої Академії, присвячену цій знаменній даті.

9 жовтня Президією було вирішено провести нашу звітно-виборну Конференцію  1 грудня з представництвом один від кожних чотирьох членів  Академії. Всього дійсними членами Академії на цей момент є 358 академіків. Таким чином кворум для початку нашої роботи згідно зі Статутом складає половину плюс один від 90, тобто 46 академіків. Водночас за традицією Президією вирішено запросити до участі в Конференції всіх членів наукових відділень Академії, і всім їм надати статус учасників конференції.

На цей момент учасниками конференції зареєструвалися 127 академіків. Маємо підстави розпочати роботу конференції.

З сумом мушу повідомити, що від часу нашої минулої конференції, яка відбулася 18 червня 2016 року, ми втратили наших прекрасних, талановитих і самовідданих колег,

Будкіна Віктора Сергійовича,

Горбаня Олександра Миколайовича,

Горошка Олега Олександровича,

Грищенка Олександра Юхимовича,

Донченка Володимира Степановича,

Зарицького Петра Васильовича,

Кувшинського Миколу Георгійовича,

Левченка Бориса Олексійовича,

Назаренка Аскольда Федоровича,

Прохорова Едуарда Дмитровича,

Пташника Богдана Йосиповича,

Ситника Костянтина Меркурійовича,

Сіворонова Альберта Олексійовича,

Холіна Юрія Валентиновича.

Прошу вшанувати їхню світлу пам’ять хвилиною мовчання.

Прошу також вшанувати  світлу пам’ять хвилиною мовчання тих, хто загинув під час гострої суспільно-політичної кризи, яка триває впродовж декількох останніх років.  

Прошу робочу президію зайняти місця.

На конференції присутні почесні гості, серед яких заступник голови комітету з науки і освіти Верховної ради України, перший проректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка О.К.Закусило та Президент Міжнародної академії наук інформатизації освіти Грузії Гурам Чачанідзе, яким з приємністю надаю слово.

Заступник голови комітету з науки і освіти Верховної ради України висловила подяку Академії за її принципову громадянську позицію, розповіла про сучасний стан науки і освіти, зумовлений зневагою правлячих еліт до проблем цих ключових галузей, зупинилася на баченні шляхів виходу з гострої суспільно-політичної кризи в державі.

Перший проректор КНУ імені Тараса Шевченка академік АН вищої школи України  О.К.Закусило  привітав учасників Конференції від імені ректора столичного університету, академіка НАН України і АН вищої школи України Л.В.Губерського  та розповів про наукові та освітні здобутки університету, поділився спогадами про історію створення у 1992 році Академії наук Вищої школи України на чолі із першим Президентом В.І.Стріхою.

Президент Міжнародної академії наук інформатизації освіти Грузії Гурам Чачанідзе привітав учасників  ювілейної конференції і висловив надію на подальшу плідну співпрацю між ученими України та Грузії. Президент Академії наук вищої школи України Олександр Наконечний та Президент Міжнародної академії наук інформатизації освіти Грузії Гурам Чачанідзе підписали Меморандум (Додаток 4).

 

Президент О.Г.Наконечний вніс пропозицію про обрання головуючим віце-президента АН ВШ України М.В. Стріху.

Хто за цю пропозицію прошу голосувати.  Хто проти? Утримався? Ухвалено одноголосно. 

 

 М.В.Стріха (віце-президент АН ВШ України).

Нам необхідно затвердити порядок денний і утворити робочі органи конференції. Пропозиції Президії роздано всім учасникам у матеріалах Конференції, з якими ви мали змогу ознайомитися.

Хто за запропонований порядок денний і регламент? Проти? Утримався? Ухвалено одноголосно.

Хто за запропонований склад робочих органів – Президії, Мандатної, Лічильної та Редакційної комісій? Хто проти? Утримався? Ухвалено одноголосно.

Переходимо до роботи за ухваленим порядком денним.

 

М.В.Стріха.

За традицією роботу кожної конференції ми починаємо з урочистого вручення наших академічних нагород.

 

Президія АН ВШ України рекомендує нагородити

нагородою Ярослава Мудрого:

 1. Максін Віктор Іванович
 2. Андронов Іван Леонідович
 3. Недюха Микола Петрович
 4. Савула Ярема Григорович
 5. Слюсарчук Василь Юхимович
 6. Камбур Марія Дмитрівна
 7. Губинський Михайло Володимирович
 8. Загнітко Василь Миколайович
 9. Кияк Тарас Романович
 10. Курко Микола Нестерович
 11. Патика Микола Володимирович
 12. Вижва Сергій Андрійович
 13. Дробот Іван Іванович
 14. Парасюк Ігор Остапович

 

нагородою Святого Володимира:

 1. Чередниченко Олександр Іванович
 2. Стріха Максим Віталійович
 3. Остапченко Людмила Іванівна
 4. Буткевич Володимир Григорович
 5. Пройдак Юрій Сергійович
 6. Бейко Іван Васильович

 

нагородою Михайла Кравчука

 1. Івасишен Степан Дмитрович
 2. Королюк Володимир Семенович

 

Цими нагородами  відзначено їхній великий особистий внесок у розвиток національної науки й вищої освіти, утвердження демократичних засад організації вищої школи України.

(О.Г.Наконечний та І.В.Бейко під оплески присутніх вручають нагороди).

 

М.В.Стріха.

Щоб ухвалювати дальші рішення, нам потрібно заслухати й ухвалити звіт Мандатної комісії.

Інформація Мандатної комісії. Затвердження протоколу Мандатної комісії.

В.А.Стоян. Зачитує:

 

Протокол №1

Засідання Мандатної комісії

конференції АН ВШ України

01 грудня 2017 року

 

Присутні: В.А.Стоян, О.Б.Головко, Л.В.Поперенко.

Слухали: про обрання голови і секретаря комісії.

Ухвалили: обрати головою комісії В.А.Стояна, секретарем – Л.В.Поперенка.

За – 3, проти – 0, утрималось – 0.

Підписи членів комісії: В.А.Стоян, О.Б.Головко, Л.В.Поперенко. 

            

Протокол №2

Засідання Мандатної комісії

конференції АН ВШ України

01 грудня 2017 року

 

Мандатна комісія встановила: до складу Академії станом на 01 грудня 2017 року входять 358 дійсних членів (академіків).

На підставі п.5.8 Статуту АН ВШУ Президія 09 жовтня 2017 року ухвалила провести 01 грудня 2017 року чергову Конференцію з представництвом один від кожних чотирьох членів відділень. Таким чином кворум для роботи Конференції згідно з п.5.8 Статуту складає половину плюс один від 90, тобто 46 академіків. Водночас Президією вирішено запросити до участі в Конференції всіх членів наукових відділень Академії і всім їм надати статус повноправних учасників конференції.

Учасниками конференції зареєструвалися 127 академіків – представники відділень. Тому, на підставі пункту 5.8 Статуту Мандатна комісія ухвалила вважати Конференцію правочинною.

Мандатна комісія також ухвалила просити Конференцію надати всім академікам, обраним відділеннями в 2017 році, після затвердження їхніх повноважень на підставі п.5.7. Статуту, статус повноправних учасників Конференції.

За – 3, проти – 0, утрималось – 0.

 

Голова комісії                                                               В.А. Стоян 

Секретар комісії                                                                     Л.В. Поперенко
 

Пропоную затвердити протоколи.

 

М.В.Стріха.

Хто за? Проти? Утримався? Затверджено одноголосно. 

 

Про вибори академіків у наукових відділеннях в 2017 році.

 

М.В.Стріха.

У відповідності до Статуту Академії, Президія 03 липня цього року ухвалила рішення про вакансії дійсних членів Академії, яке було надруковане в пресі і розміщене в Інтернеті. За наслідками розгляду поданих на ці вакансії заяв всього відділеннями обрано 39 академіків. Їхній список є в розданих вам матеріалах Конференції. Також обрано одного почесного  академіка     (професора Кігурадзе Івана Таріеловича (Грузія) за відділенням інформатики та системного аналізу).

Тепер можемо затвердити повноваження академіків, обраних відділеннями в 2017 році. Є пропозиція голосувати списком. Хто за? Проти? Утримався? Одноголосно затверджено.

Була пропозиція Мандатної комісії ухвалити рішення про надання новообраним академікам статусу повноправних учасників Конференції. Хто за? Проти? Утримався? Одноголосно.

Після затвердження повноважень 39 академіків, обраних відділеннями в 2017 році, загальне число дійсних членів Академії склало 397. Було затверджено також повноваження одного почесного академіка.

Звіт про роботу Президії АН ВШ України протягом лютого 2014  – листопада 2017 років та перспективи подальшої організаційної та наукової розбудови АН ВШ України.

 

 Президент АН ВШ України О.Г. Наконечний.

 

Шановні колеги, дорогі друзі!

 

Сьогодні ми проводимо ювілейну конференцію АН ВШ України, присвячену її 25-річчю.

Заснування АН ВШ України відбулося на тлі процесів демократизації української науки початку 1990-х років. Воно стало відповіддю на об’єктивну потребу піднести статус університетської науки, яка в рамках адміністративної системи, виробленої ще за часів СРСР, перебувала в дискримінованому становищі щодо науки академічної.

До першої ініціативної групи зі створення АН ВШ України ввійшли відомі українські учені, професори Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктори фізико-математичних наук Віталій Іларіонович Стріха і Юрій Іванович Чутов та доктор геолого-мінералогічних наук Микола  Іванович  Дробноход. На скликані ініціативною групою Установчі збори 27 листопада 1992 року прибуло 50 провідних докторів наук, професорів українських ВНЗ, які й стали академіками-засновниками АН ВШ України (показати слайд із ПІБ засновників).

Збори затвердили Статут Академії, обрали її керівництво. Першим президентом АН ВШ України було обрано В.І.Стріху, віце-президентами – М.І.Дробнохода та Ю.І.Чутова, головним ученим секретарем – М.Г.Кувшинського (показати слайди про перших Президентів).

Перші роки роботи Академії стали часом її інтенсивної організаційної розбудови, підвищення її авторитету. Регіональні відділення АН ВШ України було створено в усіх обласних центрах України. Її наукові відділення охоплювали весь спектр наукової тематики, яка розвивалася в українських ВНЗ.

Великий престиж серед наукової громадськості одержали Академічні Нагороди Святого Володимира (щороку присуджується за громадську діяльність, яка сприяє розвитку української освіти й науки) та Ярослава Мудрого (присуджується за досягнення в галузі науки й техніки). АН ВШ України стала організатором та співорганізатором численних наукових конференцій, семінарів, «круглих столів», присвячених актуальним проблемам розвитку української науки й вищої школи.

Колективними членами АН ВШ України стали провідні ВНЗ України, тож у роботі Академії на кінець 1998 року брали участь не тільки 418 її дійсних членів, але й тисячі професорів та доцентів із практично всіх провідних ВНЗ - інтелектуальний цвіт України.

Тяжким ударом для Академії стало те, що 8 лютого 1999 року передчасно пішов з життя її засновник і перший президент В.І.Стріха.

Загальними зборами Академії у 1999 р.  обрано нового президентом АН ВШ України обрано М.І.Дробнохода та новий склад керівництва Академії (показати слайд про Дробнохода).

Центральною подією для Академії стало започаткування традиції проведення щорічних Академічних читань пам’яті В.І.Стріхи, які набули статусу одного з помітних форумів університетської науки (у 2017 році відбулися вже XIV Академічні читання); видання «Наукових записок АН ВШ України»; створення сайту Академії  http://anvsu.org.ua , який вміщує оперативну інформацію про життя АН ВШ України, публікує статті академіків. Упродовж багатьох років Академія видавала авторитетний науково-практичний щоквартальник «Освіта і управління». За участю вчених Академії відбуваються численні наукові конференції, семінари, «круглі столи» тощо.

На жаль, тяжка хвороба  М.І.Дробнохода спричинила 7 жовтня 2013 року його передчасну смерть. 14 лютого 2014 р. під час революції Гідності була проведена звітно-виборна конференція, де було обрано нового президента.

Академія наук сьогодні це біль ніж 400 академіків та почесних академіків, це 16 наукових відділень, які охоплюють весь спектр наукової тематики, що розвивається у ВНЗ. Навіть короткий огляд наукових здобутків відділень вимагає досить тривалого часу. На засіданні Президії були заслухані наукові звіти відділень за всю історію Академії.

Серед академіків АН ВШ України заступник міністра МОН, радник Президента України, депутати Верховної Ради, ректори та проректори ВНЗ, декани факультетів, завідувачі кафедр.

Академіки АН ВШ України входять в колегію МОН України,  комітет по Державним преміям, науковий комітет,  фонд фундаментальних досліджень, агентство по контролю за якістю освіти, очолюють спеціалізовані Вчені ради із захисту дисертацій, входять в науково-методичні комісії МОН України .

Науковцями академії опубліковано десятки тисяч наукових статей, тисячі монографій і підручників, підготовлено тисячі докторів та кандидатів наук.

По цим показникам Академія є лідером серед державних і недержавних академій.

АН вищої школи України наголошує: в сьогоднішніх умовах наука й освіта мають стати реальними пріоритетами державної політики, оскільки лише вони здатні забезпечити достатній рівень обороноздатності нашої держави. Зусилля науково-освітянської спільноти має бути сконцентровано на реальній відсічі ворогові. Для цього потрібно оптимізувати систему підтримки наукових досліджень, забезпечити пріоритетність тих напрямків, які мають сьогодні першочергове значення для створення сучасної ефективної системи військової оборони країни і її гуманітарного захисту від загроз гібридної війни.

Академія завжди підтримувала реформаторські кроки Міністерства освіти і науки України та Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України, найважливішими з яких стало ухвалення довгоочікуваних Законів України «Про вищу освіту», «Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про освіту» та підписання угоди про асоційований статус України в дослідницькій та інноваційній програмі ЄС «Горизонт-2020» та в програмі «Євратом».

Водночас, слід зауважити, імплементація основних положень закону «Про наукову і науково-технічну діяльність» ще не завершено. Попри декларовану законодавством рівність, університетські науковці досі залишаються в дискримінованому становищі порівняно з їхніми колегами з НАН як за умовами наукової роботи, так і за оплатою праці. Конференція домагатиметься реалізації положення законодавства щодо запровадження базового фінансування наукової роботи ВНЗ, і вважає, що апробованого європейською практикою оптимального співвідношення базового (інституційного) і конкурсного (проектного) фінансування 60:40 слід досягнути, не зменшуючи нинішніх обсягів конкурсного фінансування, які не перевищують 15 млн. євро для всіх ВНЗ системи МОН України на рік, а шляхом запровадження нової бюджетної програми фінансування тих пріоритетних наукових напрямків у ВНЗ, які буде проатестовано за найвищим рівнем. Конференція закликає членів академії – членів Національної ради з питань розвитку науки і технологій зробити запровадження базового фінансування наукової роботи у ВНЗ починаючи з 2019 року пріоритетом своєї роботи.

За звітний період Президія Академії:

 • працювала над зміцненням організаційної структури Академії,
 • провела реєстрацію нової редакції Статуту Академії, узгодженої з вимогами чинного законодавства,
 • відновила діяльність наукового відділення хімії,
 • запровадила практику наукових звітів відділень Академії,
 • під керівництвом Президії розроблено новий сайт Академії,
 • видано новий біографічний довідник Академії,
 • постійно працювала над налагодженням робочих партнерських відносин Академії з Міністерством освіти і науки України,
 • члени Президії працювали над проектами Законів України «Про вищу освіту», «Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про освіту» та інших нормативних документів,
 • під її керівництвом було проведено ряд Академічних читань пам’яті першого Президента АН ВШ України В.І.Стріхи.

Водночас як головні недоліки відзначити, що недостатнім залишається фінансово-матеріальний стан Академії, номінальною залишається діяльність частини регіональних відділень Академії, певна частина академіків фактично втратила зв’язки з Академією і не виконує своїх статутних обов’язків, зокрема й щодо сплати членських внесків.

Президія вважає, що першочерговими напрямками роботи Президії АН ВШ України на період 2017-2020 років є:

 • участь у процесах дальшого реформування української вищої освіти й науки, зокрема шляхом активної взаємодії з Науковим комітетом Національної ради з питань розвитку науки і технологій;
 • участь у визначенні основних напрямків наукових досліджень у вищих навчальних закладах України шляхом тісної взаємодії з Міністерством освіти і науки України;
 • допомогу науковцям, викладачам, науковим установам та вищим навчальним закладам, переміщеним з окупованих територій;
 • донесення до світової академічної спільноти правди про агресію Росії проти України;
 • обмін інформацією з іншими вітчизняними та зарубіжними науковими організаціями;
 • діяльність у напрямку розширення україномовного освітнього та наукового простору;
 • сприяння інтеграції України в Європейський освітній та науковий простір, зокрема шляхом активної участі в програмі «Горизонт-2020»;
 • співпрацю з державними академіями наук України з метою забезпечення освітнього процесу сучасними українськими підручниками, посібниками, навчальними програмами;
 • проведення наукових сесій, з’їздів, конференцій, дальше підвищення науково-організаційного рівня головного наукового форуму Академії – щорічних Академічних читань пам’яті В.І.Стріхи;
 • активізацію науково-організаційної роботи всіх без винятку наукових та регіональних відділень Академії;
 • видавничу діяльність Академії (видання наукових збірників, щорічників, наукових записок тощо);
 • моніторинг ситуації в освітній і науковій сферах;
 • захист прав наукових і науково-педагогічних кадрів вищої школи;
 • перетворення сайту АН ВШ України на один з чільних форумів спілкування науково-педагогічної спільноти України;
 • постійну працю задля національно-патріотичного та фахового виховання студентської молоді.

 

Дякую за увагу! (слайд). 


Зі звітом Контрольно-ревізійної комісії виступив її голова академік М.А.Дудченко.

 

АКТ

перевірки фінансово-господарської діяльності Президії АН ВШУ

01 грудня 2017року                                                                                       м.Київ

 

Нами, головою ревізійної  комісії                                             Дудченком М.А.

та членами ревізійної комісії                                                   Бровдій В.М.

                                                                                                  Мокій А.І.

                                                                                                  Сидоренко Л.І.

                                                                                                  Шишченко П.Г.

проведена перевірка фінансово-господарської діяльності Президії АН ВШУ за період з 01 січня 2016 року по 31 грудня 2015 року. Перевірка проводилася в присутності  Президента АНВШ України  Наконечного Олександра Григоровича . Перевіркою було охоплено первинні документи та звіти.

Перевіркою встановлено:

Залишок грошових коштів станом на 01.01.2016 року становить    0,8  тис. грн.

 ДОХОДИ…………………………………………………………..    53,6 тис.грн.

Надійшло коштів……………………………………………… …..... 53,6 тис.грн.

В тому числі

Членські внески академії……………………………………………          45,3тис.грн.

інші  надходження  …………………………………………………          8,3тис.грн

ВИДАТКИ…………………………………………………………     49,3 тис.грн.

заробітна плата ……………………………………………………… 30,5 тис. грн.

відрахування із зарплати

ЄСВ( єдиний соціальний внесок)……………………………….       8,0 тис.грн

ПДФО (податок з  заробітної плати) …………………………         3,2 тис.грн.

Військовий збір……………………………………………………     0,5 тис.грн.

інші витрати……………………………………………………….      7,1 тис.грн.

 

Залишок грошових коштів станом на 01.01.2017 рік                      5,1 тис.грн.

          За вказаний період безпідставного використання коштів, списання матеріалів не виявлено.

     Розрахунки із сторонніми організаціями та підзвітними особами проводилися відповідно до стандартів бухгалтерського обліку та в межах затвердженого кошторису.

 

Голова ревізійної комісії                                                          Дудченко М.А.

члени ревізійної комісії                                                            Бровдій В.М.

                                                                                                  Мокій А.І.

                                                                                                  Сидоренко Л.І.

                                                                                                  Шишченко П.Г.

 

М.В.Стріха.

Нам потрібно затвердити звіт Контрольно-ревізійної комісії. Прошу голосувати.

Хто за? Проти? Утримався? Одноголосно затверджено.

 

М.В.Стріха.

Нам необхідно ухвалити рішення конференції. Проект його роздано Вам у матеріалах.

 

За результатами обговорення одноголосно приймається Ухвала і Резолюція конференції (Додаток 1, Додаток 2).

 

Внесення та обговорення кандидатур на посаду Президента АН ВШ України. Голосування за кандидатури.

 

Від імені Президії головуючий на засіданні віце-президент АН вищої школи України  М.В.Стріха  вніс пропозицію на посаду президента Академії кандидатуру відомого вченого в галузі інформатики і системного аналізу, доктора фізико-математичних наук, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки, завідувача кафедри КНУ імені Тараса Шевченка Олександра Григоровича Наконечного, який успішно виконував обов’язки президента починаючи з 11 жовтня 2012 року. Учасники Конференції одноголосно підтримали цю кандидатуру.

 

Внесення та обговорення кандидатур на посади віце-президентів, головного ученого секретаря та членів Президії АН ВШУ. Голосування за кандидатури.

 

Обраний президент Академії О.Г.Наконечний у відповідності до Статуту Академії вніс пропозицію щодо складу її Президії, яку також було одноголосно підтримано. 


Склад Президії Академії наук вищої школи України,

обраний звітно-виборною конференцією 01 грудня 2017 року

 

Президент

Наконечний Олександр Григорович

Перший віце-президент

Філіпенко Антон Сергійович

Віце-президент

Стріха Максим Віталійович

Віце-президент

Бейко Іван Васильович

Віце-президент

Пройдак  Юрій Сергійович

Віце-президент

Буткевич Володимир Григорович

Віце-президент

Романовський Олександр Олексійович

Головний учений секретар

Григорук Валерій Іванович

Заступник Головного ученого секретаря

Зінько Петро Миколайович

 

Члени Президії:  академіки-секретарі наукових відділень та голови регіональних відділень:    

 

аграрного

Патика Микола Володимирович

біології

Макарчук Микола Юхимович

загальнотехнічного

Коваль Валерій Вікторович

Інформатики і системного аналізу

Стоян Володимир Антонович

економіки

Румянцев Анатолій Павлович

історії, філософії та українознавства

Головко Олександр Борисович

математики

Парасюк Ігор Остапович

металургії

Губинський Михайло Володимирович

наук про Землю

Загнітко Василь Миколайович

педагогіки

Романовський Олександр Олексійович

політології, соціології і права

Недюха Микола Петрович

фізики і астрономії

Поперенко Леонід Володимирович

філології, мистецтвознавства і масової комунікації

Чередниченко Олександр Іванович

фундаментальних проблем медицини

Тишко Федір Олексійович

хімії

Запорожець Ольга Антонівна

член Президії

Вижва Сергій Андрійович

голова Західного наукового центру АН ВШ України

Влох Ростислав Орестович

голова Одеського регіонального відділення АН ВШ України

Лепіх Ярослав Ілліч

 

Радники Президії: Бойко Анатолій Леонідович, Павлишин Володимир Іванович, Яцків Ярослав Степанович, Волохов Віктор Миколайович, Яблонський Валентин Андрійович.

 

 

Внесення та обговорення кандидатур на членів Контрольно-ревізійної комісії АН ВШУ. Голосування за кандидатури.

 

Учасники конференції одноголосно обрали новий склад КРК на чолі з академіком М.А.Дудченком.

 

Голова ревізійної комісії                            Дудченко Микола Андрійович

члени ревізійної комісії:                             Данилов Валерій Якович,

Чалий Кирило Олександрович,

Яблонська Олена Валентинівна

 

Різне.

 

Завершення роботи Конференції.

 

О.Г.Наконечний виголошує коротке заключне слово, де бажає учасникам Конференції доброго здоров’я, оптимізму і творчих успіхів. 

 

Президент АН ВШ України                                                 О.Г. Наконечний 

 

Головний учений секретар

АН ВШ України                                                                     В.І. Григорук


Додатки до Протоколу Конференції

 

Порядок денний звітно-виборної Конференції

 1. Затвердження повноважень академіків, обраних відділеннями в 2017 році.
 2. Вручення академічних нагород.
 3. Звіт про роботу Президії АН ВШ України за 2014-2017 роки.
 4. Інформація Контрольно-ревізійної комісії.
 5. Вибори Президента АН ВШ України.
 6. Вибори Президії АН ВШ України.
 7. Вибори Контрольно-ревізійної комісії.
 8. Ухвалення документів Конференції.
 9. Різне.

 

Пропозиції щодо складу робочих органів конференції:

 1. Робоча президія:

О.Г.Наконечний,  М.В.Стріха, І.В.Бейко.

 1. Мандатна комісія:

В.А.Стоян, О.Б.Головко, Л.В.Поперенко.

 1. Лічильна комісія:

І.О.Парасюк,  І.І.Дробот, М.В.Губинський.

 1. Редакційна комісія:

Ф.О.Тишко, О.І.Чередниченко, В.А.Яблонський. 

 

Порядок ведення та регламент Конференції:

 

15.00. Відкриття конференції - Президент АН ВШ України О.Г.Наконечний.              

15.05. Ухвалення порядку денного конференції.

15.10. Формування робочих органів конференції.

15.15. Вручення академічних нагород.

15.25. Затвердження звіту Мандатної комісії - Голова мандатної комісії.

15.30. Про затвердження повноважень академіків, обраних відділеннями у 2017 році – Головний учений секретар АН ВШ України І.В.Бейко.           

15.40. Звіт про роботу Президії АН ВШ України протягом лютого 2014 – листопада 2017 року - Президент АН ВШ України О.Г.Наконечний.                             

16.00. Загальна дискусія (виступ – до 4 хвилин, репліка – до 2 хвилин).

16.30. Ухвалення резолюції та ухвали Конференції.

16.40. Вибори Президента АН ВШ України.

16.50. Вибори Президії АН ВШ України.

17.00. Вибори Контрольно-ревізійної комісії.

17.10. Різне.

17.20. Завершення роботи Конференції.

Додаток 1

УХВАЛА №1

Звітно-виборної конференції АН ВШ України

 

Конференція АН ВШ України ухвалила:

 1. На підставі п.5.7 Статуту затвердити повноваження академіків (дійсних членів) та почесних академіків АН ВШ України, обраних науковими відділеннями в 2017 році (Додаток 3).
 2. Звіт Президента АН ВШ України О.Г.Наконечного про роботу Президії АН ВШ України протягом лютого 2014 – листопада 2017 року взяти до відома. Дати позитивну оцінку роботі Президії Академії за звітний період.

Відзначити як головні досягнення Президії за звітний період: зміцнення організаційної структури Академії, реєстрацію нової редакції Статуту Академії, узгодженої з вимогами чинного законодавства, відновлення діяльності повноформатного наукового відділення хімії, запровадження практики наукових звітів відділень Академії, постійне оновлення сайту Академії, видання нового біографічного довідника Академії, налагодження робочих партнерських відносин Академії з Міністерством освіти і науки України, включення Президента Академії до складу Колегії МОН України, активну участь Академії та її членів у науковому громадському житті (що виявилося, зокрема, в обранні двох членів Академії до першого складу Наукового комітету Національної ради з питань розвитку науки і технологій), участь фахівців Академії в роботі над проектами Законів України «Про вищу освіту», «Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про освіту», інших нормативних документів, участь Академії в проведенні всеукраїнських та міжнародних наукових конгресів, симпозіумів, конференцій.

Водночас як головні недоліки відзначити, що недостатнім залишається фінансово-матеріальний стан Академії, номінальною залишається діяльність частини регіональних відділень Академії, певна частина академіків фактично втратила зв’язки з Академією і не виконує своїх статутних обов’язків, зокрема й щодо сплати членських внесків.

 1. Першочерговими напрямками роботи Президії АН ВШ України на період 2017-2020 років вважати:
 • участь у процесах дальшого реформування української вищої освіти й науки, зокрема шляхом активної взаємодії з Науковим комітетом Національної ради з питань розвитку науки і технологій;
 • участь у визначенні основних напрямків наукових досліджень у вищих навчальних закладах України шляхом тісної взаємодії з Міністерством освіти і науки України;
 • допомогу науковцям, викладачам, науковим установам та вищим навчальним закладам, переміщеним з окупованих територій;
 • донесення до світової академічної спільноти правди про агресію Росії проти України;
 • обмін інформацією з іншими вітчизняними та зарубіжними науковими організаціями;
 • діяльність у напрямку розширення україномовного освітнього та наукового простору;
 • сприяння інтеграції України в Європейський освітній та науковий простір, зокрема шляхом активної участі в програмі «Горизонт-2020»;
 • співпрацю з державними академіями наук України з метою забезпечення освітнього процесу сучасними українськими підручниками, посібниками, навчальними програмами;
 • проведення наукових сесій, з’їздів, конференцій, дальше підвищення науково-організаційного рівня головного наукового форуму Академії – щорічних Академічних читань пам’яті В.І.Стріхи;
 • активізацію науково-організаційної роботи всіх без винятку наукових та регіональних відділень Академії;
 • видавничу діяльність Академії (видання наукових збірників, щорічників, наукових записок тощо);
 • моніторинг ситуації в освітній і науковій сферах;
 • захист прав наукових і науково-педагогічних кадрів вищої школи;
 • перетворення сайту АН ВШ України на один з чільних форумів спілкування науково-педагогічної спільноти України;
 • постійну працю задля національно-патріотичного та фахового виховання студентської молоді.
 1. Зобов’язати провести до 31 грудня 2017 року збори всіх наукових та регіональних відділень, на яких обговорити й затвердити плани роботи відділень щодо реалізації цієї Ухвали.
 2. Затвердити Резолюцію Конференції (Додаток 2). 

 

Президент АН ВШ України                                                 О.Г. Наконечний 

 

Головний учений секретар                                         В.І. Григорук 

Додаток 2

РЕЗОЛЮЦІЯ конференції АН ВШ України

Учасники звітно-виборної конференції АН ВШ України констатують: минула звітно-виборна конференція Академії відбулася 15 лютого 2014 року, за лічені дні до того, як на вулицях Києва пролилася кров героїв Небесної Сотні і народний гнів змів прогнилий компрадорський режим, контрольований з Москви. Роки після перемоги Революції Гідності стали для України періодом боротьби й випробувань. Анексією Криму і збройною агресією на Сході України Росія фактично зруйнувала той світовий порядок, який сформувався після Другої Світової Війни. Жертвами російської агресії стали сотні й сотні тисяч мирних громадян України, які змушені були покинути рідні домівки. Тисячі кращих синів України полягли, захищаючи її свободу і незалежність. Вічна їм пам’ять!

АН вищої школи України наголошує: в сьогоднішніх умовах наука й освіта мають стати реальними пріоритетами державної політики, оскільки лише вони здатні забезпечити достатній рівень обороноздатності нашої держави. Зусилля науково-освітянської спільноти має бути сконцентровано на реальній відсічі ворогові. Для цього потрібно оптимізувати систему підтримки наукових досліджень, забезпечити пріоритетність тих напрямків, які мають сьогодні першочергове значення для створення сучасної ефективної системи військової оборони країни і її гуманітарного захисту від загроз гібридної війни.

Академія підтримує реформаторські кроки Міністерства освіти і науки України та Комітету з питань науки і освіти Верховної Ради України, найважливішими з яких стало ухвалення довгоочікуваних Законів України «Про вищу освіту», «Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про освіту» та підписання угоди про асоційований статус України в дослідницькій та інноваційній програмі ЄС «Горизонт-2020» та в програмі «Євратом».

Водночас Конференція констатує: імплементацію основних положень закону «Про наукову і науково-технічну діяльність» ще не завершено. Попри декларовану законодавством рівність, університетські науковці досі залишаються в дискримінованому становищі порівняно з їхніми колегами з НАН як за умовами наукової роботи, так і за оплатою праці. Конференція домагатиметься реалізації положення законодавства щодо запровадження базового фінансування наукової роботи ВНЗ, і вважає, що апробованого європейською практикою оптимального співвідношення базового (інституційного) і конкурсного (проектного) фінансування 60:40 слід досягнути, не зменшуючи нинішніх обсягів конкурсного фінансування, які не перевищують 15 млн. євро для всіх ВНЗ системи МОН України на рік, а шляхом запровадження нової бюджетної програми фінансування тих пріоритетних наукових напрямків у ВНЗ, які буде проатестовано за найвищим рівнем. Конференція закликає членів академії – членів Національної ради з питань розвитку науки і технологій зробити запровадження базового фінансування наукової роботи у ВНЗ починаючи з 2019 року пріоритетом своєї роботи.

АН ВШ України, яка об’єднує провідних науковців, що працюють у вищих навчальних закладах, готова стати надійним партнером держави у виробленні та здійсненні освітянської та наукової реформи, у проведенні збалансованої, по-справжньому національної політики в сфері освіти й науки, яка стане запорукою перемоги європейської демократичної України у нав’язаній їй Росією гібридній війні.

 

 Ухвалено 1 грудня 2017 року в м. Києві

Додаток 3

Новообрані академіки АН вищої школи України,

повноваження яких затверджено Конференцією 1 грудня 2017 року:

 

по відділенню аграрному

Желавський Микола Миколайович

Копилов Євгеній Павлович

Лихолат Юрій Васильович

Ніколаєнко Станіслав Миколайович

Отченашко Володимир Віталійович

по відділенню біології

Жолос Олександр Вікторович

Іваниця Володимир Олексійович

Мартинюк Віктор Семенович

по відділенню економіки

Журба Ігор Євгенович

Каленюк Ірина Сергіївна

Кіщак Іван Теодорович

Нікіфоров Петро Опанасович

Присяжнюк Юрій Іванович

Ханін Ігор Григорович

по відділенню загальнотехнічному

Казакова Надія Феліксівна        

по відділенню інформатики та системного аналізу

Данилов Валерій Якович

Куценко Олександр Сергійович

по відділенню історії, філософії та українознавства

Попков Василь Васильович

по відділенню математики

Мішура Юлія Степанівна

Сєров Микола Іванович

по відділенню металургії

Миронова Тетяна Михайлівна

Чигиринець Олена Едуардівна

по відділенню наук про Землю

Пересадько Віліна Анатоліївна

по відділенню фізики та астрономії

Дмитрук Ігор Миколайович

Рудько Галина Юріївна

Скришевський Валерій Антонович

по відділенню фундаментальних проблем медицини

Івнєв Борис Борисович

Кайдашев Ігор Петрович

Макєєва Наталія Іванівна

Фуштей Іван Михайлович

по відділенню політології, соціології

Лощихін Олександр Миколайович

Черновський Олексій Костянтинович

по відділенню хімії

Базель Ярослав Рудольфович

Вишнікін Андрій Борисович

по відділенню права

Литвиненко Віктор Іванович

Мінка Тетяна Павлівна

Сопілко Ірина Миколаївна

Шевченко Анатолій Євгенійович

Ясинок Микола Михайлович

 

Президія АН ВШ України рекомендує обрати почесним академіком

по відділенню математики

Кігурадзе Іван Таріелович (Грузія)

 

Президія АН ВШ України рекомендує нагородити

нагородою Ярослава Мудрого:

 1. Максін Віктор Іванович
 2. Андронов Іван Леонідович
 3. Недюха Микола Петрович
 4. Савула Ярема Григорович
 5. Слюсарчук Василь Юхимович
 6. Камбур Марія Дмитрівна
 7. Губинський Михайло Володимирович
 8. Загнітко Василь Миколайович
 9. Кияк Тарас Романович
 10. Курко Микола Нестерович
 11. Патика Микола Володимирович
 12. Вижва Сергій Андрійович
 13. Дробот Іван Іванович
 14. Парасюк Ігор Остапович

 

нагородою Святого Володимира:

 1. Чередниченко Олександр Іванович
 2. Стріха Максим Віталійович
 3. Остапченко Людмила Іванівна
 4. Буткевич Володимир Григорович
 5. Пройдак Юрій Сергійович
 6. Бейко Іван Васильович

 

нагородою Михайла Кравчука

 1. Івасишен Степан Дмитрович
 2. Королюк Володимир Семенович 

 

Додаток 4

Меморандум

Про співробітництво

між

Академією наук вищої школи України

та

Міжнародною Академією Наук Інформатизації Освіти Грузії

 

Академія наук вищої школи України та Міжнародна Академія Наук Інформатизації Освіти Грузії, у подальшому іменовані "Сторонами", визнаючи важливість міжнародного наукового співробітництва, враховуючи позитивний досвід наукового, технічного і культурного співробітництва між двома країнами та беручи до уваги взаємне бажання досягти конкретних цілей в галузі фундаментальних та прикладних досліджень згідно напрямків, викладених нижче заявляють про свої наміри в цьому Меморандумі.

 

Предмет Меморандуму

 1. Цей Меморандум укладено з метою консолідації спільних зусиль для вдосконалення науково-дослідницької та освітньої діяльності Сторін в наступних формах:

1.1. Проведення спільних науково-дослідних робіт з проблем, що становлять взаємний інтерес.

1.2. Організація двосторонніх симпозіумів, конференції та семінарів з різних наукових питань.

1.3. Підготовка та публікація спільних наукових робіт за результатами наукових досліджень.

 1. Для виконання конкретних спільних наукових досліджень Сторони в рамках цього Меморандуму укладають окремі договори, складають технічне або творче завдання і календарний план виконання робіт.
 2. Наукові та науково-технічні продукти, отримані в результаті спільних досліджень, використовуються Сторонами відповідно до домовленостей, зазначених в окремих договорах.

 

Цей Меморандум набирає чинності 1 грудня 2017 року і діє до того часу, поки одна із Сторін не заявить про своє бажання денонсувати Меморандум.

 

Меморандум підписаний у Києві 1 грудня 2017 року в двох примірниках, українською і грузинською мовами, при цьому обидва тексти мають однакову силу.

 

 

 

Від Академії наук вищої школи України

 

Олександр Наконечний

 

Від Міжнародної Академії Наук Інформатизації Освіти Грузії

 

Гурам Чачанідзе

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Президент Академії

 

Президент Академії

 

УХВАЛА №2

звітно-виборної конференції АН ВШ України

1 грудня 2017 року

 

Конференція АН ВШ України ухвалила:

 1. На підставі п.5.7 Статуту АН ВШ України обрати:

 

Склад Президії Академії наук вищої школи України

Президент

Наконечний Олександр Григорович

Перший віце-президент

Філіпенко Антон Сергійович

Віце-президент

Стріха Максим Віталійович

Віце-президент

Бейко Іван Васильович

Віце-президент

Пройдак  Юрій Сергійович

Віце-президент

Буткевич Володимир Григорович

Віце-президент

Романовський Олександр Олексійович

Головний  учений секретар

Григорук Валерій Іванович

Заступник Головного ученого секретаря

Зінько Петро Миколайович

 

 

Члени Президії:  академіки-секретарі наукових відділень та голови регіональних відділень:

 

аграрного

Патика Микола Володимирович

біології

Макарчук Микола Юхимович

загальнотехнічного

Коваль Валерій Вікторович

інформатики і системного аналізу

Стоян Володимир Антонович

економіки

Румянцев Анатолій Павлович

історії, філософії та українознавства

Головко Олександр Борисович

математики

Парасюк Ігор Остапович

металургії

Губинський Михайло Володимирович

наук про Землю

Загнітко Василь Миколайович

педагогіки

Романовський Олександр Олексійович

політології, соціології і права

Недюха Микола Петрович

фізики і астрономії

Поперенко Леонід Володимирович

філології, мистецтвознавства і масової комунікації

Чередниченко Олександр Іванович

фундаментальних проблем медицини

хімії

Тишко Федір Олексійович

Запорожець Ольга Антонівна

член Президії

Вижва Сергій Андрійович

голова Західного наукового центру АН ВШ України

Влох Ростислав Орестович

голова Одеського регіонального відділення АН ВШ України

Лепіх Ярослав Ілліч

Лепіх Ярослав Ілліч

 

Радники Президії: Бойко Анатолій Леонідович, Павлишин Володимир Іванович, Яцків Ярослав Степанович, Волохов Віктор Миколайович, Яблонський Валентин Андрійович. 

Президент АН ВШ України                                                 О.Г. Наконечний 

 

Головний учений секретар                                         В.І. Григорук 

 

УХВАЛА №3

Звітно-виборної конференції АН ВШ України

1 грудня 2017 року

 

Конференція АН ВШ України ухвалила:

На підставі пп.5.7, 5.15 Статуту АН ВШ України обрати Контрольно-ревізійну комісію у складі:

 

Голова ревізійної комісії                            Дудченко Микола Андрійович

члени  ревізійної комісії:                            Данилов Валерій Якович,

Чалий Кирило  Олександрович,

Яблонська Олена Валентинівна. 

Президент АН ВШ України                                                 О.Г. Наконечний 

 

Головний учений секретар                                         В.І. Григорук

 

Views: 16

Оголошення

Наші партнери:

Увага! у зв'язку з технічними роботами посилання з цього розділу перенесено на сторінку Партнери

© 2018   Created by Khalavka Yuriy (Халавка Юрій).   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service