Ukrainian Scientists Worldwide

Українські науковці у світі

Пам’яті Олександра Юхимовича Грищенка (1946 - 2016)

Українська вища освіта й наука зазнали тяжкої втрати. Пішов з життя відомий учений у галузі обчислювальної математики, доктор фізико-математичних наук, професор, академік АН вищої школи України Олександр Юхимович Грищенко.

Майбутній учений народився 2 січня 1946 року в м. Остер Чернігівської області. У 1964 р. закінчив Остерську СШ №1 зі срібною медаллю, а в 1969 р. – механіко-математичний факультет Київського державного університету ім. Т.Г. Шевченка. З 1969 р. О.Ю.Гришенко математик-програміст, з 1970 р. – керівник групи програмістів на факультеті кібернетики. З 1969 по 1973 р.  навчався у заочній аспірантурі. З 1971 р. – асистент, старший викладач (1974) та доцент (1976) кафедри обчислювальної математики факультету кібернетики, з 2003 р. професор кафедри обчислювальної математики Київського національного університету імені Тараса Шевченка

 У 1973 р. О.Ю.Грищенко захистив кандидатську дисертацію  “Розв’язок фільтраційних задач у багатошарових середовищах” (науковий керівник – професор І.І.Ляшко), а в в 2003 р. – докторську дисертацію “Чисельне моделювання і оптимізація динамічних та релаксаційних процесів”.

До сфери наукових інтересів О.Ю.Грищенка входило моделювання реальних фізичних процесів динаміки теплопровідних рідин та газів, зокрема, побудова та дослідження чисельних методів і моделювання складних процесів механіки рідини, газу та плазми, моделювання динамічних та кінетичних процесів хімічної кінетики та адсорбції, робочих середовищ газодинамічних та хімічних лазерів (газова динаміка з урахуванням хімічної та електронної кінетики), а також процесів динаміки надв’язкої теплопровідної рідини (проявлення оптичних голограм на термопластичних носіях). Розроблені О.Ю. Грищенком методики використовувались при розрахунку насосних станцій каналу Дніпро – Донбас, впроваджувалися у розробку нових технологій процесів адсорбції активних речовин, побудову спеціальних пристроїв для нанесення надтонкого покриття у вакуумі, тощо.

О.Ю.Грищенко неодноразово входив до складу організаційних комітетів ряду Міжнародних, Всесоюзних та Республіканських конференцій, семінарів і симпозіумів, був головним редактором серії "Прикладна математика" "Журналу обчислюваної та прикладної математики".

О.Ю.Грищенко - автор близько 180 наукових та навчально-методичних праць. Серед них два навчальні посібники та три монографії.

Свідченням наукового авторитету О.Ю.Грищенка стало обрання його академіком АН вищої школи України за відділенням інформатики та системного аналізу.

Світла пам’ять про О.Ю.Грищенка назавжди збережеться в серцях його колег та учнів.

 

Президія АН вищої школи України,

наукове відділення інформатики та системного аналізу

Views: 20

Оголошення

Наші партнери:

Увага! у зв'язку з технічними роботами посилання з цього розділу перенесено на сторінку Партнери

© 2018   Created by Khalavka Yuriy (Халавка Юрій).   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service