Ukrainian Scientists Worldwide

Українські науковці у світі

Information

Business&Science

В цій групі ми збираємо матеріали про непрості стосунки науки та бізнесу.

Members: 38
Latest Activity: Nov 20, 2017

Discussion Forum

Погляд ззовні

Started by Володимир Михайлович Даниленко Jan 14, 2011. 0 Replies

Comment Wall

Comment

You need to be a member of Business&Science to add comments!

Comment by Ulyana Lushchyk on August 23, 2013 at 9:29pm

Тема фінансування наукових проектів досить цікава. Перекладати це на плечі держави в час економічної кризи - справа не вдячна. Держава не готова займатися науковим менеджментом, а тим паче ризикувати вкладати в інноваційні проекти. Так трапилося, що свій бізнес розпочала ще в 1996 році, коли зрозуміла, що моє бажання прогресивного розвитку як молодого науковця та закостенілість підходів у державній структурі ні до чого доброго не приведе. Так, в 1996 році зареєструвала власний бізнес - науковий приватний центр "Істина", який успішно працював та створював нові технології на власні кошти. З 2007 року поступово почала освоювати ази інноваційного бізнесу, в 2009 році закінчила 3-ю вищу освіту - бізнес освіту MBA.Тоді остаточно зрозуміла, що мій досвід та напрацювання  готові до подальшої реалізації в інноваційні проекти. Сьогоднішні інвестори, які активно ходять на стартапи, бояться наукоємних проектів - оскільки проекти довготривалі, малоокупні на ранніх етапах їх реалізації. Тому в кращому випадку виділяють кошти на прості бізнес-проекти з швидкою окупністю та надприбутками. ТОму для початку спілкування з бізнесом потрібно мати бізнес-план та фінансовий план вкладення та повернення інвестицій. Фактично в РОсії вже цього року є спроби переведення НДІ на самоокупність. Не прибуткові інстиутту будуть закривати. Це називається переформатування системи закладів Академії наук Росії. 

Comment by Kuznetsova Nataliya on August 23, 2013 at 7:43pm

Підтримую всіх колег, хто переймається питаннями взаємодії науки з бізнесом, адже проблема синергії науки з бізнесом в Україні є дуже болючою, оскільки у цих стосунках не останню роль відіграє держава! Якщо звернутись до закордонної практики, наприклад, у Великобританії функціонування так званих "Спільнот Фарадея" являється яскравим прикладом взаємної довіри між бізнесом і державою, де різними інструментами стимулюється участь приватних бізнес-структур у наукових дослідженнях і розробках, їх фінансуванні. На жаль, В Україні такої довіри немає. Бізнес пристосувався "виживати" в корупційному середовищі, яке вбиває в корені бажання створювати інновації, а отже прірва між бізнесом і наукою поглиблюється. Як на мене, то тут повинен спрацьовувати механізм "взаємовиручки і допомоги" між науковцями і бізнесменами, взаємне розуміння потреби один в одному та вишукування різних методів розвитку такого співробітництва. Більше цю тему виносити на публічне обговорення, круглі столи, конференції, допоки не прозріє свідомість, що іншого шляху розвитку просто немає. Слід ефективно використовувати власний інтелектуальний капітал, а не розтрачувати його, створюючи для інших країн "дешевий інтелектуальний ресурс". 

Comment by Довгань Богдан Костянтинович on March 17, 2012 at 12:40pm
Цікавий онлайн курс
[Technology Entrepreneurship venture-class] TechnologyEntrepreneurship course
venture-lab.org
http://eesley.blogspot.com/2012/02/course-overview.html
Якраз про поєднання науки і бізнесу, або застосування наукових підходів до аналізу бізнесу
Comment by Рибак Василь on December 26, 2011 at 3:56pm

Пане Євгене! 

З чого Ви взяли що я хочу займатися впровадженням інтелектуальної власності? Життя широке, і на патент я вже рік як рукою махнув. В нашій державі ця галузь не потрібна.

Найбільше мене зараз цікавлять спеціалісти з електроніки і механіки, а також талановиті інженери-конструктори. Маю багато цікавих проектів на які банально не вистачає часу. І які набагато більше потрібні і мені, і ринку в Україні ніж поліграфічне машинобудування.

 А щодо патенту, то запатентовано тільки маленьку частинку. Основна суть мала б бути викладена в інших патентах, на які я зараз на жаль вже не маю часу.

Якщо Ви зможете запропонувати варіант впровадження моїх винаходів хоч де-небудь - я буду тільки радий. Для подальших розмов пишіть на rufo@ua.fm.

Comment by Більчук Євген Юрійович on December 26, 2011 at 2:57pm

Пане Василю!

Я чого почав займатися впровадженням інтелектуальної власності?

Є певні результати, але якщо чекати, то так і зостанешся в старцях. На протязі 5 років було досягнення певне розуміння, зібрався колектив. Тому у вас є інтервал: приєднатися до існуючих профільних структур або самому почати з нуля. І там і там свої переваги і недоліки. Серед суттєвих недоліків сталої структури - треба враховувати їх формат роботи та і не тільки булави, а навіть пернача отримати важко :). Якщо почати з нуля, то скільки часу вам буде потрібно? Важко спрогнозувати, а життя йде. І якщо за рік-два-три зрушень не має, починається соціальний тиск (батьки бажають щоб ви "орлом літали", кохана -  пристойно, дитина - взагалі "дай", бо це ми дорослі можемо "утискатися". "Утискання" дитини - це ...). Хоча можна йти шляхом М. Тесли - ні родини, ні власної хати і посмертна слава.

Стосовно праці на "чужого дядю" і самого себе. Які у вас є ресурси. Якщо ви не хочете мати бізнес, як підтримку життя, то зараз "цена вопроса от пятерки зеленью". А далі ще цікавіше. Батьки навряд дадуть стільки грошей - краще синиця в руці, чим ... Кредит - треба бути юристом, щоб не обдурили (повірте людині, яка вже пройшла суди першої і другої інстанції). Інвестор - практично вони таки умови закладуть, сам злякаєшся. Бізнес-ангел, гранти - http://www.bilojar.narod.ru/tekst/grant.htm

Тому добрий "чужой дядя" це ще не кепсько. Згадайте про кобилу на весіллі: "Морда в квітах, круп в милі". Треба зважити - чи потягнеш весілля. 

Comment by Рибак Василь on December 26, 2011 at 2:07pm
Шукаю однодумців хто прагне мати власний бізнес.
От я скільки працюю на "чужого дядю" стільки і розумію, що досягнути успіху таким шляхом нереально. Бачу вихід в праці самого на себе. І стикнувся з дуже багатьма проблемами, починаючи від виробництва і закінчуючи економічною ефективністю.
Comment by Анатолій on August 4, 2011 at 5:35pm
До коментаря Khalavka Yuriy (Халавка Юрій).
Фактор ризику добре моделюється коефіцієнтом "альфа" в моїй статті. Але головне - це втрати _інституціонального_ характеру: як я показав, вони є _не менші_, аніж корупційні.
Щодо "повернення _науки_ до університетів" - то тут взагалі все розраховується дуже добре.
Для розумних- цього цілком достітньо, а для владних дурнів - ...
Comment by Khalavka Yuriy (Халавка Юрій) on August 4, 2011 at 5:07pm

Анатолій: Дуже цікава робота.Для оцінки і розуміння проблеми є дуже важливо. Правда, на мою думку, фактор ризику в нас значно переважає всі об'єктивні складові втрат які описані в статті і саме це і відлякує інвесторів.Ідея щодо інноваційної ролі повернення науки в Університети - дуже добра.

Comment by Анатолій on August 4, 2011 at 10:52am
Причини нинішнього стану науки та бізнесу, а також _необхідні заходи_ - ддивись отут: Shiyan, Anatoliy A. and Nikiforova, Liliya O., Why Do Inefficient Innovative Institutions Have Place in Russia and Ukraine? (April 12, 2011). Available at SSRN: http://ssrn.com/abstract=1808131
Comment by Більчук Євген Юрійович on February 6, 2011 at 11:40pm
"Створення технопарків..." - не чутно голосів кадрових інженерів та інших ІТРівців. Вказівками та теоріями станки не зробиш і виробництво не запустиш. Кадри Радянського часу вам би сказали: "Да були в нас технопарки, наприклад Уралмаш", а ще глибше то можна згадати Спецкомитет СРСР (саме він є родоначальником всіх інноваційно-технічних структур в світі). І про звязок з практикою згадали б, що ще в 1938 році диплом інженера отримували так - провчився, потім рік на виробництві і тоді захист диплома. Тому може не треба робити велосіпеда да ще з вторинної копії. Краще глибше вивчити власний історичний досвід.
Сучасний український технопарк більш нагадує анекдот про корову. Прийшла корова на мясокомбінат і каже: "Заберить на мясо". Їй: "Ти ще молода і сильна, чому?" Корова і каже: "Раніше годували кормами, доїли руками, запліднювали биками. А зараз - доять машиною, запліднюють пиптиком, а годують постановами про підвищення надоїв".
 

Members (38)

 
 
 

Оголошення

Наші партнери:

Увага! у зв'язку з технічними роботами посилання з цього розділу перенесено на сторінку Партнери

© 2018   Created by Khalavka Yuriy (Халавка Юрій).   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service