Ukrainian Scientists Worldwide

Українські науковці у світі

21 грудня представники профспілки працівників НАНУ проводили пікетування Кабінету міністрів з рядом вимог. Наводимо тут звернення яке організатори акції розповсюдили на передодні.

З  В  Е  Р  Н  Е  Н  Н  Я

Шановні колеги!

У черговий раз наукова спільнота переконалася у брехливості заяв і декларацій влади про важливість утвердження інноваційної моделі економіки, формування ринку високих технологій, збереження і подальший розвиток науково-технічного та інтелектуального потенціалу України.

Свідченням цього є і проект Державного бюджету на 2011 рік, який  демонструє залишковий підхід до фінансування науково-технічної сфери в цілому і, зокрема,НАН України.

Фактично проігноровано бюджетний запит Академії, адже у проекті Державного бюджету на наступний рік обсяг її фінансування складає лише 2193 млн.грн. (66,8% від потреб).

Особливо неприйнятним є зменшення у законопроекті порівняно з 2010 р. двох бюджетних програм – «Фундаментальні дослідження наукових установ НАН України» і «Прикладні наукові та науково-технічні розробки...». Річ у тім, що саме за рахунок цих бюджетних
програм здійснюється оплата праці і комунальних послуг бюджетних установ НАН
України.

Оскільки у 2011 р. передбачається чотири рази підвищувати мінімальну заробітну плату та на такий же відсоток збільшити ставку першого розряду і відповідно всю сітку посад, то постає питання: а за рахунок чого це зможе зробити Академія за такого бюджету?

У минулому році опозиційна тоді партія регіонів різко критикувала Уряд Ю.Тимошенко за порушення Закону України «Про оплату праці» і встановлення посадового окладу (тарифної ставки) працівника І тарифного розряду у бюджетній сфері у розмірі меншому за мінімальну зарплату.

Наслідком цього стало фактичне нівелювання диференціації оплати праці в залежності від кваліфікації працівників, оскільки однакові оклади були встановлені працівникам з 1 по 5 тарифний розряд.

- 2 -

Проте прийшовши до влади, В.Янукович і «команда професіоналів» негайно забули про свої обіцянки «у рази підвищити заробітну плату». Більш того, сьогодні зрівнялівка поглинула вже працівників 1-7 розрядів. Якщо розрив між ставкою І розряду і мінімальною зарплатою на
кінець 2009 р. становив 26%, то зараз він сягає 36%!

Уряд (Мінфін) мотивує небажання врегулювати зазначену проблему відсутністю коштів (за його підрахунками у сумі понад 40 млрд.грн. на рік). Проте на мільярди, але вже доларів, щорічно
примножують свої статки олігархи, які фактично уникають оподаткування. Ось кому
життя  дійсно стало «кращим вже вчора», а мільйони людей праці не дочекаються цього і завтра.

Не може  не викликати обурення і той факт, що «економлячи кошти» на науку та соціальні програми, Уряд знаходить можливість на 44,3% збільшити видатки на Державне управління справами; на 88,3%! на Генпрокуратуру; на 20,8% на СБУ і т.п.

Влада, яка представляє інтереси крупного капіталу розгортає наступ на права трудящих по різним напрямкам: підвищує тарифи на комунальні послуги, втаємничено готує так звану «пенсійну реформу», проштовхує «ліберальний» Трудовий кодекс, де значно звужуються права профспілок на захист людини праці.

У зв’язку з таким розвитком подій Президія Центрального комітету профспілки ухвалила рішення провести пікетування Кабінету Міністрів і Верховної Ради України 21 грудня 2010 року з 900
до 1200 . (Початок акції біля Кабінету Міністрів).

Вимоги профспілки:

1. Врахувати у Державному бюджеті України на 2011 рік бюджетний запит НАН України.

2. Реалізувати Указ Президента України від 11.09.2008 р. «Про додаткові заходи щодо розвитку наукової і  науково-технічної діяльності Національної академії наук України».

3. Погодити з профспілками бюджетних галузей етапи і розміри зближення у 2011 р. ставки І тарифного розряду і мінімальної заробітної плати.

4. Провадити реформування пенсійного і трудового законодавства після широкого громадського обговорення і узгодження з всеукраїнськими профспілками через їх Спільний представницький орган.

Шановні колеги! Не будьте байдужими. Гуртуймося і захищаймо наші права!

Президія   ЦК   профспілки

Звернення профспілки Працівників НАНУ

Views: 487

Reply to This

Replies to This Discussion

Про судову практику у справах про захист гідності та честі фізичної особи, а також ділової репутації фізичної та юридичної особи  :)

http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=v_001700-09

... бажаю тільки повернення вам з Космосу! Вдалого "приземлення"!!!

Бувайте здорові! Щасливого Нового року!

>От дивіться, наприклад якщо б людина бездоказово стверджувала, що ЦРУ ставить >біологічні досліди над людьми, або що Майкрософт використовує не свої програмні >коди, то напевно того ж дня б на ту людину відразу б і подали б до суду >представники цих організацій.

Неправда. ЦРУ точно проігнорує, а Майкрософт (тільки якщо це було заявлено дуже голосно) просто заперечить. Ніхто в суд подавати не буде.

Це  доводиться ЕЛЕМЕНТАРНО в нормальнім НЕ корумпованім суспільстві, - Треба мати всього навсього неупереджену контрольну комісію  - в НАС ЖЕ ТЕБЕ Й ЗАСАДЯТЬ, ЗА ТЕ ЩО ПОЧАВ ПРО ЦЕ ТІЛЬКИ ГОВОРИТИ, а не ...

Це мені нагадало недавній мій випадок на дорозі - я їхав автомобілем по місті (де обмеження швидкості до 50 км.год) по дорозі, досить повільно, бо дорога була мокрувата,  позаду мене їхала маршрутка, котра зупинилась на висадку пасажирів. А ще позаду маршрутки один придурок дуже гнав під 100 км.год, і обїжджав цю маршрутку, але мене не побачив спереду маршрутки кілька метрів і відповідно трахнув мене (задів)  у ліву частину, тобто у фару, заднього бампера,  далі він послизнувся на дорозі і в"їхав у протилежне дерево... З ним все ок,  хіба машину пошкодив собі і мені розбив задні ліхтарі... Результат - приїхала ДАЇ (від слова давай!), і тут виявилось, що цей придурок-шофер є  відносно молодим, під 40 років, крутеликом, співробітником митниці на кордоні, - міліціонери йому віддали честь, звертались до нього по імені-по батькові (до мене взагалі не хотіли нормально говорити!, хоч я доктор наук, поважний професор, завідувач відділом Інституту  Академії Наук...), далі склали АКТ випадку, відправили нас з актом у районне  відділення ДАЇ, де виявилось ЩО Я Є ОСОБОЮ ВИННОЮ У ЦІМ ДОРОЖНІМ ВИПАДКУ, і що вони пропонують мені заплатити цьому придурку за ремонт його автомобіля і все буде полюбовно, без суду. А якщо я відмовляюсь, то буде суд, де мені вкатають суму штрафу ще більшу, мало того, дали зрозуміти натяками, що вони НЕ ГАРАНТУЮТЬ, що моя машина десь випадково не загориться від електрики тощо...Коротше, мені дали до вибору без вибору... З ними не "посудишся", приб"ють і знищать як черв"яка, а то і в асфальт закатають... (що ж, маємо таку "демократію" та таку " правову" державу, котра захистить кожного бандюгу, але не простого чоловіка, тим більше науковця, доктора наук, професора...) Тож я заплатив за ремонт, видав майже всі свої збереження на це,  і ще просив Бога, щоб більше в житті таких ідіотів не зустрічати...

А вам, молодий чоловіче, можна порадити лише одне - побільше дивитися і при цьому ЩЕ ЩОСЬ І БАЧИТИ, бо мало ПРОСТО ДИВИТИСЯ...

розміщаю звернення, що отримала за результатами річного семінару проекту:

Dear Sirs/Madams,

We are pleased to inform you that the FP7 NIP-Ukraine and JSO-ERA project have launched the joint activity related to practical support to Partner Search upon request of
- Ukrainian organisations willing to participate in FP7, and
- EU organisations looking for potential partners in Ukraine.

The FP7 Partner Search Form is available now in the Partner Search section on the JSO-ERA web-site, where the recommendations to the Ukrainian and EU organisations seeking for support in Partner Search can be found in English at: http://www.jso-era.org.ua/en/universaltextpages/searchpartners/inde... and in Ukrainian at:
http://www.jso-era.org.ua/uk/universaltextpages/searchpartners/inde...

Please note that using the best efforts approach and synergy of the FP7 NIP-Ukraine and JSO-ERA project, we are ready to facilitate the partner search process in order to establish a long-lasting and fruitful FP7 cooperation between Ukrainian and European research organisations.

Looking forward to receiving your requests and we ensure that none your requests will remain without a feedback.

Sincerely yours,
JSO-ERA Project Team

Шановні пані та панове!

Маємо честь повідомити, що проект ЄС JSO-ERA та Національний інформаційний пункт РП7 в Україні(РП7 НІП-Україна) започаткували спільну діяльність щодо надання практичної допомоги та підтримки у процесі пошуку потенційних партнерів за запитами:
-    українських організацій, які зацікавлені у співпраці з організаціями з країн ЄС у рамках РП7;
-    європейських організацій, що шукають потенційних партнерів в Україні.
Сьогодні на сайті проекту в рубриці «Пошук партнерів» розміщена Форма-запит для пошуку партнерів РП7, а також рекомендації українським організаціям щодо процедури надання підтримки з боку проекту JSO-ERA та/або РП7 НІП-Україна. Більш докладна інформація: http://www.jso-era.org.ua/uk/universaltextpages/searchpartners/index.html

Використовуючи потенціал та синергію проекту JSO-ERA та РП7 НІП-Україна, ми готові сприяти українським організаціям у пошуку надійних партнерів серед дослідницьких організацій в ЄС з метою налагодження довготривалого та плідного співробітництва в рамках ПР7.

Сподіваємося на численні запити та запевняємо, що жоден з них не залишиться без відповіді.

З повагою,
Команда проекту JSO-ERA

Щойно прийшла з Президії НАНУ інформація, що завтра має відбутися спільне засідання з Кабміном на тему

"Реформа Академії наук України"....

... "Як казала бабця, "дасться чути..."

Ось наприклад Патоном подана заявка на
проведення ним досліджень на Уралі
:
www.strf.ru/material.aspx?CatalogId=221&d_no=32708 (№ 278 у
переліку конкурсантів). Це вже коли в
НАНУ все блискуче і не вистачає простору
для реалізації творчих задумів? Чи цим
передбачається допомога братньому
народу під час його вихідних та відпустки?
То що це, як не шахрайство, та ще й, так
би мовити, "в особливо великих
розмірах"?!
І це тількі "вершечок
айсбергу", а скільки ще різноманітних
псевдовчених керівників-шкідників тихо
і підло обдирають бюджет України
.

Тут полюбляють аналогії, то уявім собі, що
директори NASA, CNRS, чи президент РАН
пошуковують гранти десь у Китаї-
"відмилися" б вони після цього
доскону?
Ото ж бо й те- "А братія
мовчить, витріщивши очі"!

Цікава інформація, - але чого ще іншого можна було чекати від цієї прогнившої і закорумпованої "братії"....
Такі речі "цікаві" розповідаєте :) Я ж просто аспірант, наврятче зможу це прокоментувати. Тому вирішив посилання на цю сторіночку написати в листах в НАНУ та РАН. Може вони зможуть Вам якісь коментарі дати ... З Новим Роком ! :) Вдалих розробок у галузі торсійних полів, тим хто цим мабуть займається :) (не я)

Речей "цікавих" на світі дійсно є дуже багато.... Як писав Гете, "Єсть многоє на свєтє, друг Гораціо, что і нє снілось нашим мудрєцам"... З Новим Роком!

RSS

Оголошення

Events

Наші партнери:

Увага! у зв'язку з технічними роботами посилання з цього розділу перенесено на сторінку Партнери

© 2017   Created by Khalavka Yuriy (Халавка Юрій).   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service