Ukrainian Scientists Worldwide

Українські науковці у світі

21 грудня представники профспілки працівників НАНУ проводили пікетування Кабінету міністрів з рядом вимог. Наводимо тут звернення яке організатори акції розповсюдили на передодні.

 

 

З  В  Е  Р  Н  Е  Н  Н  Я

 

Шановні колеги!

 

У черговий раз наукова спільнота переконалася у брехливості заяв і декларацій влади про важливість утвердження інноваційної моделі економіки, формування ринку високих технологій, збереження і подальший розвиток науково-технічного та інтелектуального потенціалу України.

Свідченням цього є і проект Державного бюджету на 2011 рік, який  демонструє залишковий підхід до фінансування науково-технічної сфери в цілому і, зокрема,НАН України.

Фактично проігноровано бюджетний запит Академії, адже у проекті Державного бюджету на наступний рік обсяг її фінансування складає лише 2193 млн.грн. (66,8% від потреб).

Особливо неприйнятним є зменшення у законопроекті порівняно з 2010 р. двох бюджетних програм – «Фундаментальні дослідження наукових установ НАН України» і «Прикладні наукові та науково-технічні розробки...». Річ у тім, що саме за рахунок цих бюджетних
програм здійснюється оплата праці і комунальних послуг бюджетних установ НАН
України.

Оскільки у 2011 р. передбачається чотири рази підвищувати мінімальну заробітну плату та на такий же відсоток збільшити ставку першого розряду і відповідно всю сітку посад, то постає питання: а за рахунок чого це зможе зробити Академія за такого бюджету?

У минулому році опозиційна тоді партія регіонів різко критикувала Уряд Ю.Тимошенко за порушення Закону України «Про оплату праці» і встановлення посадового окладу (тарифної ставки) працівника І тарифного розряду у бюджетній сфері у розмірі меншому за мінімальну зарплату.

Наслідком цього стало фактичне нівелювання диференціації оплати праці в залежності від кваліфікації працівників, оскільки однакові оклади були встановлені працівникам з 1 по 5 тарифний розряд.

 - 2 -

 Проте прийшовши до влади, В.Янукович і «команда професіоналів» негайно забули про свої обіцянки «у рази підвищити заробітну плату». Більш того, сьогодні зрівнялівка поглинула вже працівників 1-7 розрядів. Якщо розрив між ставкою І розряду і мінімальною зарплатою на
кінець 2009 р. становив 26%, то зараз він сягає 36%!

Уряд (Мінфін) мотивує небажання врегулювати зазначену проблему відсутністю коштів (за його підрахунками у сумі понад 40 млрд.грн. на рік). Проте на мільярди, але вже доларів, щорічно
примножують свої статки олігархи, які фактично уникають оподаткування. Ось кому
життя  дійсно стало «кращим вже вчора», а мільйони людей праці не дочекаються цього і завтра.

Не може  не викликати обурення і той факт, що «економлячи кошти» на науку та соціальні програми, Уряд знаходить можливість на 44,3% збільшити видатки на Державне управління справами; на 88,3%! на Генпрокуратуру; на 20,8% на СБУ і т.п.

Влада, яка представляє інтереси крупного капіталу розгортає наступ на права трудящих по різним напрямкам: підвищує тарифи на комунальні послуги, втаємничено готує так звану «пенсійну реформу», проштовхує «ліберальний» Трудовий кодекс, де значно звужуються права профспілок на захист людини праці.

У зв’язку з таким розвитком подій Президія Центрального комітету профспілки ухвалила рішення провести пікетування Кабінету Міністрів і Верховної Ради України 21 грудня 2010 року з 900
до 1200 . (Початок акції біля Кабінету Міністрів).

Вимоги профспілки:

1. Врахувати у Державному бюджеті України на 2011 рік бюджетний запит НАН України.

2. Реалізувати Указ Президента України від 11.09.2008 р. «Про додаткові заходи щодо розвитку наукової і  науково-технічної діяльності Національної академії наук України».

3. Погодити з профспілками бюджетних галузей етапи і розміри зближення у 2011 р. ставки І тарифного розряду і мінімальної заробітної плати.

4. Провадити реформування пенсійного і трудового законодавства після широкого громадського обговорення і узгодження з всеукраїнськими профспілками через їх Спільний представницький орган.

Шановні колеги! Не будьте байдужими. Гуртуймося і захищаймо наші права!


Президія   ЦК   профспілки

 

Звернення профспілки Працівників НАНУ

Views: 487

Reply to This

Replies to This Discussion

Такі дії влади провокують неминучу пауперизацію викладачів та науковців! Падіння престижу і вагомості зазначених професій, переоцінку цінностей в суспільстві, де знання нівельовані здатністю невісласів вміти перепродати китайський товар!!! І як тут не подумаєш про міграційну мобільність!!!

Дорога пані Галинко, та про ЩО ви говорите! Та давно вже  й гадки немає про якийсь престиж не йдеться, це ж армія бідоти і пристосуванців, на чолі котрої стоїть світової слави проффесор Янук та плагіатор Литвин, жулік-академік, віце-президент НАНУ....

Сміх та й годі....

попри все, враховуючи, те, ДО ЧОГО довели патонівці і іже з ними Академічну наукову спільноту - подивіться ПРАВДІ в очі - оцей ненаситний плагіатор Литивин - ВІЦЕ-ПРЕЗИДЕНТ НАНУ(!), оце бидло-хамовите, бандюкович-зек ЯНУКОВИЧ - ЧЛЕН ПРЕЗИДІЇ НАНУ, і т.д....  А про якусь справжню НАУКУ годі вже й говорити у своїй більшості, враховуючи ФАКТ, що за останні 20 років членами та член-корами академіїї і керівниками підрозділів НАНУ поставали бувші комуняки- кадебяки, прислужники влади, котрі в більшості маю ЗАСЛУЖИЛИ!!!ть таке ж відношення до науки як і до балету...

То постає логічне питання - А ЧОГО Ж ВИ ТОДІ ХОЧЕТЕ? МАЄТЕ, ЩО ЗАСЛУЖИЛИ!

Володимире, дуже вірне зауваження! Навіть більше - оце недолуге Зверненнямає ціллю ЛИШЕ зберегти СТАТУС-КВО оціїєї прогнившої академічної псевдо-еліти, котра промишляля успішно останні 20 років дерибаном академічного майна, арендою приміщень-земель, відмиванням  бюджетних коштів та продажем титулів членів та член-корів академії... То ж, по суті, оця Яникова банда своєю безмозглою діяльністю в дійсності сприяє розгону оцієї давно вже здегенерованої псевдо-наукової патонівської вічно голодної голоти... Туди їм і дорога!

 

(Тільки Янук з Азаровим зробили  серйозну помилку - треба було повністю ліквідувати  бюджет НАНУ... Тоді б стало все на свої місця!)

Не зовсім "смертельний!" - не так давно вже, в 90-х роках базове фінансування Академії НАНУ було в межах 30- 40 відсотків, зарплату не виплачували по пів року і більше, але  саме справжнім НАУКОВЦЯМ, та й зарплата була 10-15$ на місяць, -   а в цей же час Патонівці і вся його президіальна банда діставали пристойні зарплати, розїжджали-літали  по закордонах як гуси-лебеді, отримували премії, ордени-медалі та масу різних титулів, аж до титулу  Члена масонської Ложі Ордена  Святого Святослава,  отриманого  самим президентом НАНУ Б. Патоном разом із своїми колегами з НАНУ, такими ж самими придурками ....(для інфо прошу глянути в  інтернет на свято входження в  Орден  Президента  НАНУ Патона...)

А хто сказав, що скорочення буде стосуватися чл-корів, академіків та президії нану? Скоріше за все буде так, як у вас описано :-(

А в чому саме ви бачите симптоми "розгону здегенерованої псевдо-науквої патонівської вічно голодної голоти"?

Пані Марічко, на жаль, я цього РОЗГОНУ також ЩЕ не бачу, а жаль...:-(
Підтримую профспілку Працівників НАНУ.

А чому б і ні??? - Маєте на це право - Он бандюка-зека Яника стільки народу підтримало.... Аж Президентом УРКА-ЇНИ став... Нічого, і це мине, як казав цар Соломон...

А якщо врахувати що президент НАНУ Б. Патон ще донедавна був то довіреною особою на виборах Президента країни то  у зека-Яника, то у Юльки-білохвостки, то ця президіально-академічна банда свої справи для себе все одно влаштує на плюс, а академічний народ, як завжди, буде посланим нафіг... Хоч, враховуючи поведінку того ж академічного  "народу", на інше відношення він і не заслуговує..., Бо що може бути гірше за раба, котрий обціловує своїх катів???!!!

Так переймаєтесь цим питанням? Стільки постів написали? Колись у 90-ті роки(може американці?) нам теж вже розповідали, яка в нас "погана і недосконала" наука ... Розповідали про необхідність змін, про новий поворот... Мабуть багато представників науки зараз "подякують" за ті корисні поради:) А стосовно Януковича - хто сказав що я за нього голосував?
Так, звичайно, ми вельми переймаємось цими та іншими питаннями,  на відміну від тих, кому було і є пофіг .... А що до того, яка в нас "хороша і досконала наука", то напевно, не вам про це говорити ... Треба принаймні, мати певну кваліфікацію, і десь бути і щось побачити, щоб щось вже казати.... (А взагалі-то, в цивілізованому світи цінуються  НЕ НАМІРИ, А ДІЇ...) - Як сказано в Св. Писанні,  - "ІДІТЬ, І ПО ДІЛАХ ЇХ УЗНАЄТЕ ЇХ..." То ж висновки робіть самі!

Треба принаймні, мати певну кваліфікацію, і десь бути і щось побачити, щоб щось вже казати....

 

Кафедра Квантової Теорії Поля, яку я завершив в КНУ на Вашу думку - недостатньо? А зараз - аспірантура :) Напевно в країні дуже багато спеціалістів в галузі КТП та фізики плазми :)

 

Цікаво - а в якій галузі працюєте Ви?

RSS

Оголошення

Наші партнери:

Увага! у зв'язку з технічними роботами посилання з цього розділу перенесено на сторінку Партнери

© 2018   Created by Khalavka Yuriy (Халавка Юрій).   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service