Ukrainian Scientists Worldwide

Українські науковці у світі

Шановні колеги!

Наближаються місцеві вибори. Звичайно, вони не зможуть глобально змінити становище українських науковців, проте чимало кандидатів та партій торкаються у своїх програмах цієї проблеми.

Запрошуємо вас до аналізу та обговорення таких фактів.

 

Views: 743

Reply to This

Replies to This Discussion

Якщо б всі політичні партії, що йдуть на вибори внесли відсотків 3-5 від виборчого фонду у створення хоч ще одної критичної технології з замкнутим внутришнім виробництвом, то ... А так, буде як в радянському анекдоті "... Хто їв курку, той і буде їсти. А хто лапу смоктав, той і буде смоктати ..."
Ось програма Степана Кубіва (кандидата в мери Львова від Фронту Змін Арсенія Яценюка) щодо освіти та науки. Поки-що це - єдина така програма у Львові (а може і в Україні).


Вища освіта

Чого ми хочемо:
Визнані у світі університети, в яких викладають грамотні фахівці, навчаються студенти які живуть в сучасних гуртожитках і впевнені, що отримають роботу за фахом у Львові.

Як це будемо робити:
1) Зробимо Львівські університети кращими в Україні і щоб вони увійшли в топ-500 університетів світу. Спільно з університетами запровадимо програму розвитку університетів міста, підтримаємо міжнародну співпрацю університетів.
2) Залучимо кращих професорів світу для навчання студентів у Львові. Введемо систему грантів для університетів для залучення кращих українських та іноземних лекторів.
3) Матеріально підтримаємо викладачів та студентів. Введемо систему щомісячних стипендій та доплат для кращих викладачів, науковців та студентів (за чіткими та прозорими критеріями).
4) Забезпечимо житлом викладачів та студентів. В межах підготовки до ЄВРО-2012 відремонтуємо гуртожитки. Введемо міську та обласну програми надання земельних ділянок під побудову житла науковцям та викладачам.

Наука та інновації

Чого ми хочемо:
Забезпечені житлом, вмотивовані науковці які працюють на міжнародному рівні і отримують гідну винагороду за свої розробки.

Як це будемо робити:
1) Науковці зможуть впливати на мера. Створимо при міському Голові реально дієву «Раду львівських та закордонних науковців» та «Управління розвитку науки та інновацій», головною метою яких буде – розвиток науки та високих технологій у Львові.
2) Зробимо Львів лідером високо-технологічного бізнесу. Створимо бізнес-інкубатор для запуску ІТ-компаній у Львові (з виходом не менше 5-ти ІТ-стартапів в рік). Впровадимо гранти сумою 25 000 грн для ІТ-стартапів. Створимо дієвий «Науково-інноваційний парк» у м. Львові, що буде надавати можливість світовим гігантам-виробникам товарів електроніки, біотехнології та фармації відкривати у Львові R’n’D (дослідження та розробка) відділи/центри та виробничі підприємства.
3) Допоможемо впровадити розробки львівських науковців через створення «Між-інституційного центру трансферу технологій», який буде патентувати та комерціалізувати розробки львівських науковців на міжнародному ринку та шукати замовлення на розробки для науковців Львова.
4) Допоможемо науковим виданням отримати міжнародне визнання шляхом надання грантів, стимулювання переходу кращих львівських наукових видань на міжнародний рівень, щоб ці видання цитувались міжнародними науковими пошуковими системами і могли похвалитись високим IMPAKT-фактором.
5) Надамо можливість розширення кращим НДІ та університетам Львова шляхом надання земельних ділянок під забудову.
6) Зупинимо «відтік інтелекту» закордон шляхом надання соціального житла та земельних ділянок під побудову житла науковцям та викладачам в межах спеціальної міської та обласної програм. Встановимо щомісячні стипендії та премії (за прозорими та чіткими критеріями). Стимулюватимемо всі університети та НДІ до переходу на прозору та реальну оцінку ефективності наукової праці із врахуванням міжнародних досягнень науковців та преміюванням за результатами такої оцінки. Навчання та тренінги для молодих науковців. Лобіюватимемо інтереси львівських науковців у органах центральної влади.

Це - лише програма з вищої освіти та науки. Повна версія програми тут: http://rapidshare.com/files/426291883/Programa_Osvita_nauka.pdf
дана програма є чудовим кроком до розвитку науки та освіти в Україні. Вона передбачає чудові впровадження, які справді мають покращити її стан.І це було б просто чудово вповатиди її в реальності. Тоді відкриється вільний доступ до освіти багатьох громадян, які реально прагнуть досягти чогось в житті і які в подальшому могли би стати чудовими спеціалістами. Проте це лише програма і для її впровадження треба багато сил та співпраці багатьох людей.
Програма продумана грамотно і, на мою думку, вона дійсно спрямована на розвиток освіти і науки У Львові. Вона передбачає грандіозні зміни в цій галузі.
Але це лише програма... І виникає питання про реальність її впровадження в дійсність...
Мене було залучено спершу як консультантом Фронту Змін з питань науки. Згодом мене попросили курувати у Фронті Змін науку та освіту. Я не політик, а науковець і тому зацікавлений щоб Фронт Змін реально покращив ситуацію в освіті та науці у Львові. Можу сказати за себе, що буду робити усе, що зможу, щоб розвиток науки та високих технологій у Львові став для Фронту Змін пріоритетним.
Програма Степана Кубіва пропонує вирішення нагальних проблем львівських наукових і освітніх установ. Пункти програми виглядають цілком реальними і практичними, навіть з огляду на теперішню економічну ситуацію. Програма дозволить перетворити Львів на важливий інтелектуальний центр в Україні, що безумовно покращить економічне становище Львова.
Не помічав такої уваги до освіти і науки з боку інших кандидатів. Якщо вдастся здійнити хоча частину запланованого Львів отримує статус наукового і промислового центру.
Фактом є те, що ВПЕРШЕ у Львові хтось з кандидатів звернувся до науковців, щоб написати програму розвитку науки. Ця програма розрахована на 10 років перебування на посаді мера. Але якщо навіть Кубів не буде мером на протязі 10 років, то у Фронту Змін буде фракція як в міській, так і в обласній радах і Фронт Змін обіцяє хоча б частину цього впровадити.
Я дуже перепрошую в шановного панства, але ця програма - абсолютна маячня. Таку програму треба б було назвати: "Фантазії на тему: куди б я потратив мільярд доларів якби вони в мене були?" Потрібна принципово нова система оганізації науки і освіти, як єдиного процесу з виходом на реальне виробництво, а це за межами компетенції мера.
Академік НАНУ М.А. Голубець про цю програму сказав:
"Програма реальна і ефективна" :)
Мій знайомий професор з США про неї сказав
"це перша реальна спроба покращити науку в Україні."

Скільки людей, стільки думок.

Що саме Вам несподобалось в програмі? Чи є у вас конкретні зауваження?
"Скільки людей, стільки думок." Так, а істина одна, а ця програма далеко в стороні від неї. Шукати ж треба зовсім в іншому місці, та що Вам до цього.... Ви ж виборчою компанією переймаєтесь...
Але якщо справді щось цікаво , то тут є "окремі риси" того, як мало б бути...і без великих коштів і без виборів: http://www.epravda.com.ua/columns/2010/07/19/242054/
так, зате ви самопіаром переймаєтесь. і хоча я багато в чому з програмою не погоджуюсь, але від вас жодного нормального аргументу не було. тільки пусті фрази

RSS

Оголошення

Наші партнери:

Увага! у зв'язку з технічними роботами посилання з цього розділу перенесено на сторінку Партнери

© 2018   Created by Khalavka Yuriy (Халавка Юрій).   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service