Ukrainian Scientists Worldwide

Українські науковці у світі

Шукаючи свіжі матеріали в Google Scholar, наткнувся на статтю, опубліковану професором одного провінційного вузу в одному провінційному науковому журналі. Мене зразу вразило те, що стаття була високого рівня, а описаний інструментарій - дуже дивний, як для українських вузів. Список посилань просто сміховинний.

Недовгий пошук виявив оригінал чотирьохрічної давності родом з Китаю. Українська версія статті це навіть не плагіат, а недолугий переклад, з незграбно передертими ілюстраціями і підміненим списком цитувань. Звісно ж, про оригінальних авторів не було сказано ані слова.

Мене так вразила ця безсоромна крадіжка, що я задумався, чи є якісь методи покарати злодія? Навіть враховуючи провінційність вузу, це ще не привід красти чужі роботи. Чи є в Україні якась комісія по антиплагіату? Писати керівництву вузу боюсь не варто - скоріш за все вони прекрасно знають як ведуться "дослідження" в їхньому університеті.

Views: 83

Reply to This

Replies to This Discussion

Це „старий-добрий” американський спосіб: „Береш китайську статтю- перекладаєш і ... вуалля!”. І з того часу мало що змінилось- „trust me”. Що ж- ідемо до „цивілізації”! А покарати у нас може тільки суд за умови доведення ідентичності перекладу та копіювання рисунків.

Не думаю що навіть в глухих куточках Латинської Америки зараз таке допускається. Про Північну вже й не говорю.

RSS

Оголошення

Наші партнери:

Увага! у зв'язку з технічними роботами посилання з цього розділу перенесено на сторінку Партнери

© 2017   Created by Khalavka Yuriy (Халавка Юрій).   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service