Ukrainian Scientists Worldwide

Українські науковці у світі

Відбулася телефонна розмова Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич з Європейським комісаром з питань досліджень, інновацій та науки Карлушем Моедашем.

За результатами розмови, міністр та єврокомісар домовилися про підписання у червні цього року угоди між Урядом України та Європейським співтовариством з атомної енергії про наукову і технологічну співпрацю та асоційовану участь України у Програмі наукових досліджень та навчання Євратом (2014-2018).

Підписання угоди планується в рамках міні-саміту Україна-ЄС, який відбудеться 27 червня 2016 року у Брюсселі.

Довідково:

Набуття Україною статусу асоційованого члена «Євратом» відкриває шляхи для участі українських наукових установ у перспективних проектах сфери ядерної енергетики, що сприятиме імплементації державою стандартів ядерної безпеки Європейського Союзу. Запити стосовно доцільності та перспективності участі у дослідницьких та тренувальних програмах «Євратому» отримали позитивні відповіді ряду українських наукових, освітніх та виробничих структур, серед яких провідні вищі навчальні заклади, профільні інститути НАН України, ДП «НАЕК «Енергоатом». Ці установи раніше були допущені до участі в 12 проектах дослідницьких програм «Євратому» у винятковому порядку та отримали загалом близько 1,1 мільйона євро. Ці організації висловили свою однозначну підтримку виведенню даного співробітництва на системний рівень через асоційоване членство України.

Зважаючи на загальний регламент «Євратому», котрим передбачено фінансування участі в реалізації проектів тільки для установ, підприємств та організацій з країн-членів ЄС та асоційованих членів «Євратому», постійну участь України в програмі можна забезпечити виключно через механізм асоційованого членства. Укладання Угоди забезпечить нормативне підґрунтя для участі України у Програмі наукових досліджень та навчання «Євратом (2014-2018)».

У ході попередніх переговорів домовлено, що європейська сторона, зважаючи на поточний режим жорсткої економії бюджетних коштів в Україні, надає знижку на внесок України у розмірі 95% на весь період дії програми (до 2018 року із можливістю пролонгації Угоди до 2020 року).  http://mon.gov.ua/usi-novivni/novini/2016/06/17/evrokomisar-karlush...

Views: 35

Reply to This

Оголошення

Наші партнери:

Увага! у зв'язку з технічними роботами посилання з цього розділу перенесено на сторінку Партнери

© 2018   Created by Khalavka Yuriy (Халавка Юрій).   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service