Ukrainian Scientists Worldwide

Українські науковці у світі

Постдок за кордоном зі зберіганням позиції в Україні

Якщо їхати на постдок за кордон, чи можна залишитися науковим співробітником в Україні? Таке питання є актуальним зважаючи на відтік кадрів з неньки та можливість їх повернення.

Варіант 1: Стажування.

Наразі є новий закон Про наукову і науково-технічну діяльність, де Стаття 34. "Наукове стажування" дозволяє строком до 2х років їхати за кордон за рахунок приймаючої сторони якщо є відповідне запрошення на стажування (зберігається  основне місце роботи). А далі пункт 10 цієї ж статті стверджує: Положення про порядок наукового стажування затверджується Кабінетом Міністрів України.

У останній Постанові КМУ 1411-2011-п  (Редакція від 25.04.2014) інформація інша: строк стажування наукових і науково-педагогічних працівників - менше шести місяців.

2 роки чи 6 місяців? Кому вірити? І взагалі чи може підпадати постдок під стажування?

Варіант 2: Довгострокове відрядження.

В минулому році мій колега був у відрядженні 1 рік, при цьому він не отримував зарплатню в Україні, але місце за ним зберігалось. Проте, ця можливість базувалась на двосторонній угоді між нашою і приймаючою стороною. Як бути з постдоком?

Варіант 3: Звільнення.

Це саме те що зараз мені пропонують в інституті. Проте такий варіант нікому не вигідний: я втрачаю зв,язок з укр установою, а вона мене як спеціаліста, який може повернутись з досвідом і новими контактами.

Тож моє питання: чи має хтось досвід постдока зі зберіганням позиції в Україні? Яким чином це можливо і чи є законне обґрунтування?

Буду вдячний за будь-яку інформацію (можливо досвід ваших колег).

ПС: Мій постдок на 1 рік.

Views: 149

Reply to This

Оголошення

Наші партнери:

Увага! у зв'язку з технічними роботами посилання з цього розділу перенесено на сторінку Партнери

© 2018   Created by Khalavka Yuriy (Халавка Юрій).   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service