Ukrainian Scientists Worldwide

Українські науковці у світі

Вступ в аспірантуру без магістратури.

Шановні колеги! Прошу Вашої поради.

В мене є дуже хороша студентка, яка пише дипломну роботу під моїм керівництвом. Вона закінчує навчання і отримає диплом спеціаліста. В зв язку цим у нас виникло питання: чи може вона поступи в аспірантуру, не завершивши навчання в магістратурі?  

Views: 754

Reply to This

Replies to This Discussion

Раніше таке було можливим, проте, наскільки мені відомо, наразі такої можливості немає. Адже магістратура - це перша вчена ступінь, тобто без диплома магістра вступ до аспірантури не можливий.

Хоча, можна спробувати втупити одразу до магістратури й аспірантури (такі прецеденти також існують чи існували).

Ретельно звертайте увагу на спеціальність магістратури й обраним напрямом в аспірантурі, щоб потім аспірантка не здавала додаткові 2 чи більше іспитів.

А що написано в правилах вступу до аспірантури Вашого університету?

Я поступила в прошлом году, имея статус специалиста. Нужно посмотреть в общегосударственных положениях об аспирантуре и докторантуре, там это оговорено. Насколько я помню, там чётко прописано, что может поступить любой с полным высшим образованием. Проверьте...

Виходячи з ст.32 постанови КМУ від 1 березня 1999 року № 309
(Документ 309-99-п, поточна редакція — Редакція від 21.08.2013)
"Про затвердження Положення про підготовку науково-педагогічних і наукових кадрів"
(http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/309-99-%D0%BF)
дозволяється вступ до аспірантуру на конкурсній основі, як з кваліфікацією магістр
так і з кваліфікацією спеціаліст.

Навіть в новому законі про вищу освіту прописано що диплом спеціаліста прирівнюється до диплома магістра. Я в цьому році вступаю на аспірантуру з дипломом спеціаліста. Мій колега вже захистив дисертацію вступивши в аспірантуру з дипломом спеціаліста. Головне здати вступні іспити.

RSS

© 2017   Created by Khalavka Yuriy (Халавка Юрій).   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service