Ukrainian Scientists Worldwide

Українські науковці у світі

Як кандидату наук знайти роботу за спеціальністю в наш час?

Шановні колеги! На створення цієї, надіюсь актуальної для багатьох теми мене підштовхнула складна ситуація, яка склалася в моєму житті після закінчення аспірантури та захисту дисертації. Справа в тому, що мій захист практично збігся з подіями у освіті, що спричинили збільшення викладацького навантаження. Нажаль скоріш всього ці події спричинили також значні спекуляції . У вузі, який до захисту обіцяв мені працевлаштування, мені пояснили, що про роботу мова і йти не може, оскільки наявна ставка "розсмокталася". Прийшлось піти з нічим. Але з початком нового навчального року виявилось, що цю ставку віддали іншій людині, до речі без наукового ступеня. Конкурсу також не оголошували.  Коли я звернувся у ректорат за поясненням, як це так, мене відправили до керівництва факультету та кафедри, які пояснили, що це не моя справа ставити такі питання.

Принагідно зауважу, що моя робота на кафедрі планувалась у зв'язку з відсутністю там спеціалістів з необхідною спеціальністю (більша половина складу кафедри не мають наукової спеціальності за профілем кафедри і відсутні доктори наук, професори, проте ця кафедра готує магістрів), а також здебільшого "віртуальною" науковою роботою лише для звітності. Тепер же на кафедрі мене запевнили, що кафедра має необхідних спеціалістів та приписує значний науковий доробок, який чогось є 10-15 річної давності і є результатом роботи вже відсутніх на кафедрі і працівників й,  зрештою для інституту (насправді університет) науковий ступінь і наука не є важливою).

Я зараз розумію, що потрапити на роботу в такий ВУЗ для мене чи для інших, не своїх, людей не є можливим, але як бути далі? Куди звертатися, і чи варто? Адже така тенденція може набути загрозливих темпів і масштабів. Може хтось із Вас зустрічався з таким на практиці, діліться набутим досвідом з схожих питань.

Views: 409

Reply to This

Replies to This Discussion

Радій, що дали захиститися ))

В моделі суспільства "стаціонарний бандит" все буде ... і так ясно.

Що робити - йти в світ. Для початку http://www.linkedin.comhttps://www.researchgate.net, http://www.academia.edu

Будувати звязки і проявляти себе.

Дякую вам за рекомендації.

Чесно кажучи, ці всі люди з кафедри ніяк не могли вплинути на мій захист, бо я писав кандидатську дисертацію в хорошому університеті, хоча студентом був у іншому.

Мабуть дійсно активно почну використовувати вказані вами ресурси. Хоча непогані наукові зв'язки в мене наявні. Нажаль тільки нікому ні наука, ні здібності не потрібні, коли все робиться за "кумівським" принципом.

Штучні поділи на своїх і не своїх були вигадані у ВНЗ України у звязку постійною ізоляцією. Така ізоляція є результатом прояву домовленостей (що розглядається як суспільна норма завідувачами кафедр :). Для світової спільности поділи на своїх і не своїх не існують, існує поділ на фахівців і не фахівців певної справи. Думаю, що швидкість змін, що захоплять рівень кафедр нині нульова.

Цікаво що сталося далі, чи знайшли роботу через рік, Ігорю?

RSS

Оголошення

Наші партнери:

Увага! у зв'язку з технічними роботами посилання з цього розділу перенесено на сторінку Партнери

© 2018   Created by Khalavka Yuriy (Халавка Юрій).   Powered by

Badges  |  Report an Issue  |  Terms of Service